Nie rozstajesz się z telefonem? To bardzo dobrze, szczególnie jeśli często przebywasz poza domem. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo oraz wygodę podczas każdej podróży, dobrze jest zaopatrzyć się w praktyczny i wszechstronny smartfon, jak np. Samsung Galaxy A5.

Wybierasz się w podróż? Zawsze z komórką

W mniejsze lub większe podróże wybiera się każdy z nas. I nie chodzi tu tylko o pierwsze ze skojarzeń, czyli wyjazd na urlop czy wakacje, choć z pewnością to właśnie one sprawiają najwięcej przyjemności. Z praktycznego punktu widzenia jednak nawet dojazd do pracy czy na uczelnię jest małą formą podróży. I zawsze wtedy warto mieć ze sobą uniwersalny i funkcjonalny telefon, jakim jest np. Samsung Galaxy A5 LTE.

Argumentów za tym przemawiających jest bardzo wiele i nie będziemy skupiać się zbytnio na najbardziej oczywistym z nich, czyli względach bezpieczeństwa. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku niefortunnego zdarzenia to właśnie sprawna komórka może być najlepszym i jedynym środkiem umożliwiającym wezwanie pomocy. Warto jednak pamiętać też o kilku zagadnieniach praktycznych, które sprawiają, że Galaxy A5 LTE jest nieodzownym partnerem podczas każdej podróży.

Nawigacja z Galaxy A5 LTE

Z nawigacji GPS raczej nie korzystasz podczas codziennych dojazdów czy powrotów do domu, szczególnie jeśli poruszasz się komunikacją miejską. W wielu przypadkach warto jednak używać takich aplikacji jak Google Maps. Wystarczy wpisać miejsce startu i docelowe, a program automatycznie dobierze optymalną trasę dojazdu. Co bardzo istotne, pod uwagę brane jest również bieżące natężenie ruchu, korki czy zdarzenia losowe, jak wypadek na drodze. Dzięki temu zawsze dotrzesz do celu na czas.

Praktyczne aplikacje na Galaxy A5 LTE

Jeśli chodzi o przydające się w trakcie podróży programy mobilne na komórki, to na ten temat mogłaby powstać niejedna praca magisterska czy doktorska. Dlatego też wspomnimy tu jedynie o kilku najpopularniejszych. I tak, jeśli chcesz znaleźć nocleg na zbliżający się wyjazd, warto pobrać aplikacje takie jak Booking.com, AirBnb czy CouchSurfing. Każda z nich działa na innych zasadach, a w przypadku ostatniej z wymienionych możliwe jest znalezienie zakwaterowania nawet zupełnie bezpłatnie.

Programy takie jak SkyScanner czy GoEuro to najprostszy środek do znalezienia odpowiedniego połączenia lotniczego, kolejowego czy autobusowego i jednocześnie zakupu właściwych biletów. Co ważne, przy zakupie za pomocą tych aplikacji często ceny są nieco niższe niż w przypadku transakcji dokonywanej bezpośrednio u wybranego przewoźnika.

Absolutnie obowiązkową aplikacją na wakacjach jest TripAdvisor. To program współtworzony przez użytkowników, gdzie możesz znaleźć wszystkie atrakcje w dowolnym miejscu na świecie, wliczając w to restauracje, puby, muzea, parki rozrywki i wiele innych. Co jest jednak największym walorem aplikacji, wszystkie punkty są oceniane przez członków społeczności i posiadają liczne opinie, co pomoże ci w podjęciu decyzji, gdzie warto się wybrać, a które miejsce lepiej pominąć.

Internet w telefonie

Oczywiście korzystanie z tych programów nie byłoby możliwe, gdyby nie szybki standard obsługi sieci. Samsung Galaxy A5 współpracuje z formatem LTE, czyli najszybszą obecnie technologią bezprzewodowego przesyłu danych dla urządzeń mobilnych. Dlatego nie tylko pobierzesz każdy program na Galaxy A5 LTE w maksymalnie kilka chwil, ale też z łatwością będziesz mógł korzystać ze wszystkich niezbędnych funkcji sieciowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here