Nie każda strona internetowa jest w stanie działać na korzyść swojego właściciela. Jak stworzyć taką, która rzeczywiście będzie naprawdę dobra?

Strona internetowa jest obecnie swoistą wizytówką przedsiębiorstwa. Atrakcyjnie prezentująca się, łatwa w obsłudze jest w stanie sprawić, że korzystanie z niej będzie czystą przyjemnością. Właśnie dlatego tworzenie stron WWW to bardzo ważny etap, który powinien być realizowany przez ekspertów w tej dziedzinie. Czym zatem powinna wyróżniać się dobra strona WWW?

W sieci działa mnóstwo stron internetowych – każdy z nas na pewno natknął się na takie, które od razu robiły na nas dobre wrażenie, ale także na takie, które po prostu nie wyglądały zbyt dobrze albo były trudne w nawigacji i tym samym opuszczaliśmy je często przed znalezieniem na nich kluczowych informacji. Wobec tego naszym celem powinno być tworzenie stron WWW takich, które będą zarówno korzystne dla odbiorcy, jak również dla wyszukiwarki Google.

Dobra strona WWW to strona, która jest:

  • użyteczna – pozwala na łatwą obsługę przez każdego odwiedzającego
  • funkcjonalna – zaspokaja potrzeby użytkowników pod kątem oferowanych funkcji
  • dostępna – jest łatwa do otwarcia na każdym urządzeniu – komputerze, smartfonie, tablecie
  • wiarygodna – zawiera sprawdzone treści pomocne dla odwiedzających
  • estetyczna – powinna być przyjemna dla oka
  • przygotowana do promocji – powinna być stworzona z myślą o optymalizacji i pozycjonowaniu
  • łatwa w obsłudze – wyposażona w oprogramowanie CMS do zarządzania treścią

Zatem celem każdego przedsiębiorcy, który chce, aby jego wizytówka on-line była jak najbardziej atrakcyjna, powinno być tworzenie stron WWW, które są w stanie spełnić wszystkie te oczekiwania. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Skoncentrowanie na odbiorcy

Strony internetowe tworzymy przede wszystkim z myślą o ich odbiorcach, czyli klientach. Właśnie dlatego pod uwagę powinniśmy wziąć także ich oczekiwania. Dzisiaj rzadko który internauta od razu zagłębia się w treść strony WWW, ale głównie pobieżnie przegląda ją w poszukiwaniu najważniejszych dla niego informacji.

Właśnie dlatego podczas tworzenia strony WWW powinniśmy pamiętać o tym, aby była ona łatwa w odbiorze. Najlepiej zadbać o wyróżnienie najważniejszych informacji oraz o przejrzysty i jasny rozkład menu.

Estetyka nie powinna przesłaniać funkcjonalności

Jednym z błędów popełnianych przy tworzeniu stron WWW jest zbytnia koncentracja na ich estetyce. Oczywiście, ładnie prezentująca się strona jest atutem, ale należy pamiętać o tym, że nie powinna być ona nadmiernie przeładowana grafiką, filmami, animacjami, które mogą również spowalniać jej działanie.

Zatem tworzenie stron WWW powinno koncentrować się na uzyskaniu balansu pomiędzy estetyką a funkcjonalnością – strona powinna być ładna, ale przejrzysta i szybko się ładować.

Zainwestuj w stronę dopasowaną do urządzeń mobilnych

Dzisiaj, gdy do przeglądania internetu korzystamy nie tylko z komputerów, ale również z urządzeń mobilnych takich jak tablety i smartfony, ważna jest także mobilność stron internetowych. Właśnie dlatego tworzenie stron WWW najczęściej opiera się o technologię responsywną (RWD).

Strony responsywne automatycznie dopasowują się do wielkości ekranu urządzenia, dlatego można otwierać je zarówno na komputerach z dużymi monitorami, jak i na smartfonach. Nie ma przy tym potrzeby tworzenia stron WWW osobno – jednej na komputery, drugiej na urządzenia mobilne.

Nie zapominaj o łatwej obsłudze dla siebie

Dobra strona internetowa powinna być łatwa w obsłudze nie tylko dla odwiedzających, ale także dla prowadzącej ją osoby. W tym celu tworzenie stron WWW opiera się także o systemy zarządzani treścią, czyli CMS. Pozwalają one na łatwą aktualizację i rozbudowę strony internetowej bez posiadania specjalistycznej wiedzy w tym właśnie temacie. Nie musimy zatem za każdym razem prosić o pomoc programisty, ale możemy samodzielnie dokonywać na stronie potrzebnych zmian.

Do skorzystania ze swojej usługi profesjonalnego i kompleksowego tworzenia stron WWW i ich promocji zaprasza agencja Online Group z Krakowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here