ITH rozwija usługi internetowe dla polskich firm

0
304

ITH z powodzeniem rozbudowało swoją infrastrukturę internetową w pierwszym kwartale 2023 roku, uruchamiając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Te obiekty dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te miejsca są połączone za pomocą nowoczesnej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Nasza różnorodność obiektów kolokacyjnych pozwala Klientom na wybór najlepszego miejsca dla swojego sprzętu. W niektórych przypadkach Klienci potrzebują dodatkowego centrum danych w innym mieście, lub obiektu kolokacyjnego blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Dzięki naszym zasobom możemy dostosować się do potrzeb Klientów i oferować kolokację w każdym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – komentuje Niko Bałazy, CEO ITH.

Dynamiczny rozwój operatora telekomunikacyjnego ITH

Niko Bałazy i Jakub Jedynak, założyciele ITH, z pasją tworzą nową jakość na rynku telekomunikacyjnym. Firma oferuje usługi ICT dla przedsiębiorstw, takie jak kolokacja, hosting i Internet. Przez lata współpracowali razem, prowadząc innego operatora z Małopolski, a po jego sprzedaży w 2017 roku, postanowili stworzyć innowacyjne rozwiązania z naciskiem na elastyczność i przejrzystość w oferowanych usługach.

ITH zdobywa zaufanie klientów, oferując możliwość bezpłatnego przetestowania usług przez prawie rok. Firma zadebiutowała na rynku w 2020 roku, a w 2021 roku poszerzyło swoje portfolio o platformę hostingową Kru.pl i pozyskało pierwszych inwestorów. W 2022 roku zgodnie z planem ITH zakończyło drugą rundę finansowania, uzyskując wsparcie od krakowskiego funduszu B Capital ASI i znanego warszawskiego przedsiębiorcy.

Usługi ITH są dostępne w wielu miastach Polski, takich jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, cała aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Dzięki temu wsparciu finansowemu i merytorycznemu ITH może dynamicznie się rozwijać, poszerzając swoją ofertę i zasięg działania.

ITH — nieograniczone możliwości dostosowania usług IT do potrzeb Twojego biznesu

ITH

ITH, obecnie obsługująca ponad 10 000 klientów, dostarcza wiele usług IT, takich jak Internet dla firm, łącza transmisji danych, kolokacja i serwery dedykowane. Wśród klientów ITH znajdują się znane firmy, takie jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games, które korzystają z usług sieciowych oraz dostępu do Internetu w obiektach takich jak hala Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku i centra handlowe ATUT w całej Polsce.

Firma ITH prowadzi również innowacyjny projekt ITH Ready, który zakłada podłączenie biurowców w całej Polsce do sieci ITH Net. W ramach tego projektu, zarówno najemcy, jak i właściciele oraz zarządcy budynków zyskują:

 • Zintegrowaną i uporządkowaną infrastrukturę budynkową.
 • Szybką realizację usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z podstawowego i rezerwowego łącza.

Niko Bałazy, dyrektor generalny ITH, podkreśla, że: firma jest jednym z niewielu elastycznych dostawców usług IT na rynku biznesowym, którzy cechują się ciągłym dostosowywaniem się do potrzeb oraz rozwojem.

Niko Bałazy, dyrektor generalny ITH
Niko Bałazy, dyrektor generalny ITH

Oferta ITH obejmuje:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych jako abonament.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak z ITH wskazuje, że: firma koncentruje się na współpracy z wewnętrznymi zespołami IT swoich klientów, oferując wsparcie zamiast rywalizacji. Elastyczność usług ITH pozwala na łatwe i szybkie modyfikowanie parametrów oraz czasu trwania umowy, z możliwością wyboru między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

ITH prowadzi działalność na terenie całej Polski, a główne biura firmy znajdują się w Warszawie i Krakowie. Wśród długoterminowych planów ITH są otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here