Skrzyniopalety w firmie

Jednym z podstawowych zadań przedsiębiorstwa produkcyjnego jest przechowywanie dostępnych surowców, w celu ich późniejszego wykorzystania w procesie produkcyjnym. Skrzyniopaleta składana to narzędzie, dzięki któremu ich magazynowanie jest jeszcze łatwiejsze. Zależność ta wynika bowiem z ich kilku ważnych cech.

Skrzyniopaleta – elastyczny sposób składowania

Najważniejszą zaletą skrzyniopalet jest możliwość ich składania i rozkładania w praktycznie dowolnym momencie. Dzielą się ona na dwa podstawowe rodzaje – konstrukcji dzielonych, które składają się z odłączanej podstawy i składanych ścianek bocznych, a także dużych, stabilnych pojemników. Z punktu widzenia magazyniera, najlepszym rozwiązaniem pozostaje ów pierwszy wariant. Duże skrzyniopalety składane nie zajmują dużo miejsca, a w razie potrzeby można je z łatwością rozstawić.

Materiał wykonania – zalety i wady

Najpopularniejszym w przestrzeni magazynowej wariantem skrzyniopalet są moduły wykonane w całości z tworzywa sztucznego. Ich zaletą jest wysoka odporność na odczynniki chemiczne, trwałość, ale też niska cena. Mało tego – duże skrzyniopalety plastikowe wyróżniają się też całkiem sporą nośnością. W niektórych z nich (wraz z podparciem) można przechowywać nawet kilka ton różnego rodzaju towarów. Poza tym plastikowe skrzyniopalety składane są w dużej mierze odporne na oddziaływanie wilgoci. Tej zaś nie brakuje w różnego rodzaju zacienionych przestrzeniach magazynowych.

Łatwy transport, duże możliwości

Zdecydowana większość skrzyniopalet posiada specjalne otwory, które znacznie ułatwiają proces transportu. Najczęściej przewozi się je za pomocą wózków widłowych, gdyż widły są rozmieszczone zwykle tak, jak otwory wewnątrz przewożonych skrzyniopalet. Co więcej, w ten sposób można je nie tylko przewozić z miejsca w miejsce, ale też – jeśli zajdzie taka potrzeba – układać pionowo, jedna na drugiej. W ten sposób można dużo łatwiej zaoszczędzić miejsce dla kolejnych, przybywających do magazynu towarów. Tym samym, wykorzystanie skrzyniopalet składanych być może zoptymalizuje koszty użytkowania dostępnej przestrzeni magazynowej.

Podsumowując, skrzyniopaleta składana ma mnóstwo zalet. A jeśli model ten jest wykonany z tworzywa sztucznego, to zyskuje on wręcz niesamowite właściwości. Poza tym jest ona w dzisiejszych czasach najbardziej funkcjonalnym narzędziem magazynowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here