Zalety korzystania z 3PL

Wzrost udziału transakcji makroekonomicznych na rynku światowym sprawia, że rośnie popularność nowoczesnych metod realizacji usług logistycznych. Jedną z nich jest 3PL, która polega na ich realizacji przez podmioty trzecie. Dlaczego ten model jest taki interesujący również dla polskich firm i jakie korzyści niesie ze sobą?

Jak optymalnie zarządzać logistyką?

Logistyka to przestrzeń, pieniądze, środki, ale też i… czas. Organizacja transportu towarów to problem, który dotyka zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorców. Przeniesienie części obowiązków związanych z logistyką na firmę zewnętrzną to oszczędność czasu, która w praktyce przedkłada się na:

  • wyższy poziom profesjonalizacji usług,
  • mniejsze koszty pracy i funkcjonowania firmy,
  • przyspieszenie realizacji zamówień,
  • wyższe zyski z prowadzonej działalności.

Uczciwie trzeba przyznać, że logistyka 3PL niesie ze sobą szereg korzyści zarówno dla małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. Spróbujmy im się przyjrzeć.

Jakie najważniejsze korzyści niesie ze sobą logistyka 3PL?

  1. Optymalizacja kosztów – z punktu widzenia przedsiębiorstwa kosztem nie są tylko wydatki bezpośrednie, ale też te, które mają charakter utajony. Część z nich wynika niestety z błędnie realizowanej logistyki. Opóźnienia w transporcie towarów, niezadowoleni klienci, a także koszty wynikające z konieczności realizacji zwrotów to wyzwania, przed którymi stoi każdy.
  2. Skrócenie czasu dostawy – 3PL logistyka to także skrócenie czasu dostawy. Jak to możliwe? Przedsiębiorstwo, które dostarcza swoim klientom towary, musi liczyć się z koniecznością realizacji wielu procesów, w których jego pracownicy nie są wyspecjalizowani. Postawienie na doświadczenie i jakość sprawia, że skrócenie czasu dostaw jest jak najbardziej możliwe.
  3. Zwiększenie efektywności – dzięki idei 3PL poprawia się efektywność pracy samego magazynu i tym samym zwiększa się rentowność firmy. Zewnętrzna firma specjalizująca się w obsłudze zamówień może lepiej zarządzać dostępnymi zasobami, organizować krótsze łańcuchy dostaw, a także profesjonalnie zabezpieczyć towar na czas przewodu do klienta finalnego.

Nie można też zapominać, że możliwość przeniesienia na firmę zewnętrzną enemer.pl niektórych etapów i procesów logistycznych, to szansa na skorzystanie z ich ogromnego potencjału i doświadczenia.

Reasumując, logistyka 3PL to zupełnie nowy standard na polskim i zagranicznym rynku. Wyższa efektywność, optymalizacja kosztów i doświadczenie to najważniejsze korzyści wynikające z jej wdrożenia w przedsiębiorstwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here