Wiele osób chętnie wybiera zakupy w sieci. Niektórzy, w większość produktów, zaopatrują się przez Internet. Kierują się przede wszystkim wygodą, a także, w przypadku wielu produktów i usług, niższą ceną, niż w sklepach stacjonarnych, oferujących podobne towary. Jednak, co wpływa na wybór określonego sklepu?

Znajomość marki ma kluczowe znaczenie

Wiele osób kieruje się w swoich wyborach konsumenckich znajomością marki. Jeśli posiada ona sklepy stacjonarne i klient mógł ją wcześniej poznać, ze względu na wygodę, decyduje się na zakupy przez Internet. Bywa tak, że niektóre towary nie są już dostępne w danym sklepie stacjonarnym. Wtedy można dokonać zamówienia określonej rzeczy online, jeśli dostępna jest jeszcze w innym punkcie sprzedaży. Skraca to czas i podnosi komfort zakupów, kiedy nie trzeba jechać do innego miasta, tylko można odebrać ją w najbliższym punkcie, bądź zamówić dostawę do domu.

Zniżki, promocje i spłata w ratach

Bardzo istotne są organizowane przez sklepy internetowe wyprzedaże. Wpływa to zdecydowanie na wzrost zainteresowania konsumentów, którzy mogą nabyć towary i usługi w preferencyjnych cenach. Jeśli do zakupów, w danej kwocie, sklep dołącza kupony rabatowe, jest to również magnes dla konsumentów. Dodatkowo na wybór określonego sklepu może wpłynąć możliwość zakupów ratalnych. Moduły Magento pozwalają na usprawnienie działania strony pod tym względem.

Klienci mają dostęp do kalkulatora rat w koszyku i od razu znają ich wysokość. Sklepy, które dysponują takim innowacyjnym oprogramowaniem internetowym, wygrywają z konkurencją. Zwłaszcza towary takie jak sprzęt RTV i AGD chętnie kupowane są na raty. Dla takich sklepów internetowych niezbędne jest zapewnienie klientom możliwości wyboru systemu ratalnego, np. przy użyciu modułów Magento.

Niższe koszty dostawy niż u konkurencji

Klienci są coraz bardziej świadomi sztucznego windowania cen i starają się je porównywać, aby nie przepłacać. Tym bardziej, że w Internecie znajdują narzędzia, które pozwalają im na błyskawiczną analizę i wybór najkorzystniejszej oferty. Dlatego sklepy internetowe starają się redukować, najbardziej jak się da, koszty przesyłki, aby zaproponować klientowi najkorzystniejszą cenę.

Moduły Magento umożliwiają rozbudowę strony o przydatną funkcję, dzięki której ma się dostęp do wszystkich firm oferujących usługi kurierskie w jednym miejscu i aktualizowaną wycenę dostawy towaru. Klienci najchętniej wybierają te sklepy, które oferują najtańszą i najszybszą opcję przesyłki. Tylko w sytuacji, kiedy towar jest trudno dostępny, są w stanie za przesyłkę zapłacić nieco więcej.

Przejrzysta strona i realistyczne zdjęcia produktów

Bardzo istotny jest także design strony. Jeśli jest atrakcyjny dla klienta, a wszystkie kategorie są przejrzyste i można swobodnie przechodzić od jednej do drugiej, skłania to potencjalnego nabywcę towaru do pozostania na stronie i przejrzenia oferty. Na decyzję o zakupie, poza ceną, wpływają także realistyczne zdjęcia produktów.

Dotyczy to zwłaszcza internetowych sklepów odzieżowych, ale także sklepów RTV czy sklepów z zabawkami. Ważny jest także adekwatny do stanu faktycznego opis produktów. Buduje to zaufanie do marki i skłania do ponownych zakupów w danym sklepie internetowym. Dodanie wielu udogodnień, dla klientów, takich jak możliwość bezpośredniego reklamowania towaru na stronie, czy rezerwacja towarów, zapewniają moduły Magento.

Opinie klientów

Ważnym czynnikiem, jaki ma wpływ na wybór określonego sklepu internetowego, są opinie klientów. Zanim decydujemy się na zakup, sprawdzamy, czy towar spełnia oczekiwania i czy zalety produktu na papierze, mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. W przypadku ubrań decydujące znaczenie ma jakość tkaniny, a także dopasowanie rozmiaru.

Jeśli zdjęcie nie oddaje tego jak wygląda, klienci sklepu, którzy je kupili, nie omieszkają podzielić się tym, w sekcji oceny sklepu. Ponieważ opinie klientów są, dla kolejnych, niezwykle ważne, sklepy internetowe na swoich stronach, dzięki platformom e-commerce, umieszczają także zakładki służące ocenie ich pracy oraz sprzedawanych towarów. Ponadto moduły Magento, umożliwiają połączenie sklepu internetowego bezpośrednio z kontem firmowym na Facebooku, dzięki temu na stronie widoczne są jego polubienia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here