Ulotki reklamowe

Marketing bezpośredni to jedna z form promocji, z której korzystają współczesne przedsiębiorstwa. Najlepszym przykładem tego typu reklamy są ulotki. W dzisiejszych czasach można wprawdzie korzystać z nowocześniejszych metod promowania marki, jednak mimo to, wiele firm nadal bardzo chętnie wykorzystuje je w różnorodnych kampaniach.

Prosto do kosza

Rozdawanie ulotek bardzo często kończy się… pełnymi koszami. Można to zaobserwować szczególnie w popularnych miejscach, na przykład w okolicy deptaków czy centrów handlowych. Czy oznacza to, że ulotki nie są dobrą metodą promocji? Oczywiście, że nie! To kwestia jej formy, grupy docelowej i sposobu dystrybucji. Najczęściej spotyka się ulotki na cienkim papierze, z drukiem niezbyt dobrej jakości, rozdawane przez młode osoby, które chcą sobie dorobić. Nietrudno odgadnąć, że ulotki trafiają wtedy zazwyczaj do całkowicie przypadkowych przechodniów. Stosunkowo niewielu z nich może być zainteresowanych ich treścią. Na drugim biegunie znajdują się wysokiej jakości ulotki, np. zawierające kupony promocyjne bądź kody zniżkowe. Gdy bon dotyczy posiłku w okazyjnej cenie i jest dystrybuowany przy restauracji, w której można go wykorzystać, szanse na konwersję rosną!

Wyróżnić się w tłumie

Ulotki reklamowe sprawdzają się w kilku sytuacjach. Firmy mogą je wykorzystać podczas targów branżowych, kiedy to informacje o ich działaniu muszą dotrzeć do zwiedzających, a nie ma możliwości rozmowy z każdym z osobna. Doskonałym pomysłem jest także wykorzystanie ulotek przed otwarciem nowego lokalu czy sklepu. Absolutną podstawą skutecznej ulotki jest atrakcyjna grafika i oryginalna forma. Warto mieć na uwadze także jej jakość. Nawet najlepszy projekt nie przyniesie efektu, jeśli kartka będzie zbyt cienka, kolory wyblakłe, a napisy nieczytelne. Tu na pomoc może przyjść drukarnia Chroma. Strona  https://chroma.pl/pl daje możliwość zamówienia wysokiej jakości ulotek: od tych standardowych, przez syntetyczne, aż po te z perforacją.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy w przypadku Twojego biznesu ulotki będą skutecznym narzędziem marketingowym. Warto jednak wykorzystać je jako jeden z elementów kampanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here