Nie ma chyba osoby, która lubiłaby sporządzać remanenty. Są one niezwykle żmudne i pracochłonne. Warto wiedzieć, że nie musi tak być. Dzięki programowi Faktura Small Business HANDEL (FSBH) inwentaryzacja robi się prawie sama. Jednak FSBH nie służy tylko do remanentu: jest to kompleksowy program do fakturowania z opcją magazynu, który rekomendujemy każdej firmie. Dlaczego?

Łatwość obsługi programu

Praca z aplikacją nie sprawia żadnego kłopotu, nawet początkującym osobom. Interfejs jest prosty, przejrzysty i intuicyjny. Dodatkowo można go spersonalizować, wybierając preferowaną czcionkę, określając widok dokumentów, wczytując logo swojej firmy, jej pieczątkę itp. Własne dane w odpowiedni sposób oznacza się, za pomocą znaczników lub kolorów. Aplikacja umożliwia wybór dogodnej formy płatności, jednostek miary, walut, marży itd. Dużym ułatwieniem jest tutaj również kartoteka klientów i towarów, dzięki czemu skraca się czas wystawiania faktur. FSB umożliwia także pobieranie kursów walut i wyszukiwanie danych klientów w bazie GUS. Prostota użytkowania programu sprawia, że cieszy się on bardzo dobrą opinią wśród klientów.

Przydatne funkcje

FSBH jest pod każdym względem kompleksowy. Zawiera wiele modułów i funkcji, które decydują o jego wszechstronności. Podstawowym zadaniem aplikacji jest możliwość wystawiania wielu różnych faktur, ofert dla klientów oraz not księgowych. Dzięki opcji kasowej na bieżąco kontroluje się przychody i wydatki, ponieważ po zaksięgowaniu faktur sprzedaży i zakupu, automatycznie generowane są dokumenty kasowe. Aplikacja pozwala również na drukowanie ewidencji sprzedaży VAT oraz wysyłanie dokumentów mailem. Program obsługuje ponadto czytniki kodów kreskowych i drukarki fiskalne oraz umożliwia współpracę ze sklepem internetowym Shoper. Dzięki modułowi Kartoteka zakupów można kontrolować na bieżąco stany magazynowe (po wprowadzeniu do aplikacji rachunków i faktur zakupu, generowany jest dokument PZ, który dodaje produkty do magazynu). Aplikacja pozwala także na tworzenie nowych towarów, z produktów już znajdujących się w magazynie, czyli tzw. kompletów (możliwa jest również sytuacja odwrotna: rozmontowanie kompletu. Wówczas poszczególne produkty powracają do magazynu). Funkcja ta jest szczególnie przydatna dla firm produkcyjnych, ponieważ wydatnie zmniejsza ilość pozycji na fakturach.

Faktura Small Business HANDEL posiada jeszcze jedną, ogromną zaletę: opcję obsługi stanów magazynowych. Dzięki niej można przesuwać produkty między magazynami (za pomocą dokumentu MM). Prowadzenie magazynu w programie FSB umożliwia szybkie wykonanie inwentaryzacji, czyli sprawdzenia, czy ilości produktów, wynikające z dokumentów zakupu i sprzedaży, zgadzają się z faktyczną ich ilością na półkach w magazynie.

Inwentaryzacja

Wykonanie inwentaryzacji przy pomocy programu Faktura Small Business HANDEL jest niezwykle proste. W zakładce „inwentaryzacja” w Kartotece towarów i usług znajduje się okno „Arkusze inwentaryzacyjne”, zawierające listę wszystkich, posiadanych magazynów. Należy wybrać ten, w którym ma być przeprowadzona inwentaryzacja i podać jej nazwę oraz datę sporządzenia. Następnie program generuje arkusz z towarami znajdującymi się na magazynie oraz ich ilością. Wprowadza się do niego stany ze spisu faktycznego (z półek). Jeżeli liczby się zgadzają, aplikacja automatycznie wypełnia cały arkusz inwentaryzacji (na podstawie wartości ze spisu lub na podstawie dokumentów magazynowych). Na zakończenie procesu można wydrukować arkusze spisowe (arkusz spisu z natury, arkusz inwentaryzacji) lub – w przypadku niezgodności – spis wszystkich brakujących towarów w magazynie.

Program Faktura Small Business HANDEL jest szybki, tani i niezawodny, dzięki czemu posiada liczne grono zadowolonych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here