Pozycjonowanie stron tanio? Biznesie... Na kolana!

Jest wiele składowych, które mają wpływ na całkowite koszty pozycjonowania strony. Przed zdecydowaniem się na tego typu usługi, konieczne jest określenie swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Powierzanie tego zadania pierwszej lepszej osobie czy mało znanej agencji SEO nie jest najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że na efekty płynące z pozycjonowania i skuteczność trzeba poczekać. Jest to długotrwały proces, wymagający odpowiedniej wiedzy, umiejętności, narzędzi SEO i doświadczenia. Wielu przedsiębiorców szuka oszczędności i decyduje się na współpracę z usługodawcą oferującym tanie pozycjonowanie, którego skuteczność niestety bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Jakość świadczonych usług przekłada się na cenę. Na próżno jest wobec tego liczyć na osiągnięcie pożądanych rezultatów przy małych nakładach finansowych.

Zobacz wideo poradnik

Tanie pozycjonowanie stron vs SEO „po kosztach”.

Źródło: https://projektmarketing.pl/tanie-pozycjonowanie-stron/

Prace i zadania specjalisty SEO

Koszty związane z pozycjonowaniem stron są wysokie ze względu na to, że na ich wycenę wpływa wiele czynników. Nawet w przypadku małej witryny nie ma co liczyć na tanie pozycjonowanie w Google.

Ponadto jest to długotrwały proces, na którego efekty trzeba poczekać – nawet parę miesięcy. Dobra agencja SEO nie zagwarantuje nam stuprocentowej skuteczności w konkretnym terminie.

Jeszcze przed rozpoczęciem współpracy przedstawia ona klientowi cele biznesowe i strategię pozycjonowania. Pod uwagę brane są wiek domeny i jej historia, widoczność strony w Google i nawet jakość pozyskanych linków. W przypadku długotrwałej współpracy można wynegocjować mniejsze lub większe rabaty za świadczone usługi.

Zobacz wideo poradnik

Najważniejsze czynności pozycjonera.

Konieczne jest też wykonanie audytu SEO, z którego dowiemy się o widoczności witryny w wyszukiwarce internetowej i tego, jakie już zostały wcześniej podjęte działania pozycjonujące. Audyt SEO nie tylko pozwoli na zredukowanie błędów optymalizacyjnych i na poprawienie widoczności strony w wyszukiwarce, ale też dostarczy informacji o konkurencji.

Zadaniem agencji SEO jest dobranie odpowiednich słów kluczowych do pozycjonowania, co wpłynie na zwiększenie ruchu na witrynie. Na tym jednak się nie kończy, gdyż słowa i frazy kluczowe należy cyklicznie analizować i dodawać kolejne, rozszerzając w ten sposób strategię pozycjonowania. Pozycjoner musi zadbać o to, aby nie było żadnych problemów z prawidłowym wyświetlaniem się witryny i to na każdym urządzeniu.

Konieczne jest zadbanie o responsywność strony. Musi być ona optymalizowana i rozbudowywana pod SEO. Nie można zapomnieć też o pozyskiwaniu mocnych linków SEO do witryny z wartościowych źródeł, co przełoży się na zwiększenie pozycji słów/fraz kluczowych. Muszą one być również na bieżąco monitorowane.

To samo dotyczy analizy działań SEO, co oczywiście wymaga sięgnięcia po konkretne narzędzia. Wszystko to niestety wpływa na wzrost kosztów związanych z pozycjonowaniem witryny. Znacznie tańszą opcją będzie korzystanie z usług agencji SEO w oparciu o system rozliczania się w abonamencie zamiast płacenia za wykonanie każdej usługi z osobna.

Tanie pozycjonowanie jest nieskuteczne?

Widząc, jak wiele elementów składa się na pozycjonowanie stron, ciężko jest mówić o tym, aby korzystanie z tego typu usług mogło być tanie. Oczywiście nie brakuje pozycjonerów i nawet agencji SEO, które kuszą niskimi cenami i gwarancją uzyskania pożądanych efektów w krótkim czasie. Należy jednak podchodzić do takich ofert z dużą ostrożnością.

Renomowana agencja, która zatrudnia doświadczonych specjalistów i sięga po płatne narzędzia SEO, nie wystawi faktury opiewającej na kwotę w 500 złotych / mies. Tanie pozycjonowanie jest złudnym marzeniem, jeśli ma być ono rzeczywiście efektywne i przynieść firmie wymierne korzyści.

Nieskuteczne pozycjonowanie przyczyni się nie tylko do tego, że nasza witryna nie znajdzie się wysoko na liście wyników wyszukiwania na określone frazy kluczowe, ale może zostać ukarana przez Google, a nawet zbanowana.

Zobacz wideo poradnik

Co to jest ban i kara od Google.

Tanie SEO przekłada się na niską jakość contentu i niskiej jakości linki. Wiąże się z tym brak efektów z pozycjonowania i szkodliwość działań. Źle pozycjonowana witryna może bardzo stracić na wartości, a konsekwencje będą ciągnęły się przez długi okres czasu. Jeśli doprowadzimy do kary od Google, narazimy się nie tylko na dodatkowe koszty, ale też możemy mieć problem z przewróceniem witrynie wcześniejszej widoczności w wyszukiwarce.

Konieczne może okazać się nawet założenie nowej strony www i rozpoczęcie całego procesu pozycjonowania od początku. W zależności od tego, jaką witryną dysponujemy, jakie są cele biznesowe i jakim dysponujemy budżetem, wymagane będą inne działania do wykonania przez pozycjonera.

Podsumowując, pozycjonowanie strony internetowej w Google najlepiej jest zlecić profesjonalistom. Przed zdecydowaniem się na rozpoczęcie współpracy, należy sprawdzić dokładnie firmę pozycjonerską. Znaczenie ma wykształcenie i doświadczenie. Dopytać należy o metody, jakimi firma pozycjonuje strony i co jest wliczone w cenę. Zapoznać należy się także z opiniami na temat usługodawcy.

Sprawdź: dobra oferta – pozycjonowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here