Poznaj nowoczesne technologie w iPhone’ach

Firma Apple to potentat w branży telefonów komórkowych. Stworzony przez nią iPhone, który po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2007 roku, do dziś doczekał się wielu następców, a najnowsze modele urządzenia są po brzegi naszpikowane technologią. Oto co zaskoczy Cię w iPhone’ach!

iPhone Apple – więcej niż telefon

iPhone od początku był czymś więcej niż tylko urządzeniem służącym komunikacji. Z założenia miał być smart fonem, w którym możliwość wykonywania połączeń telefonicznych była zaledwie jedną z funkcji. Jednocześnie iPhone miał się stać mobilną platformą rozrywkową oraz komunikatorem internetowym – dziś stanowi natomiast intuicyjne w obsłudze narzędzie wykorzystywane nie tylko w celach prywatnych, ale również w biznesie.

Najnowsza generacja smartfonów od Apple to modele z serii X, z których pierwszy miał swoją premierę we wrześniu 2017 roku. Co znajdziemy w tych sprzętach i czym różnią się poszczególne wersje? Sprawdźmy!

Przełomowy iPhone X

Przełomowy iPhone X

W tym modelu Apple wykorzystało wiele innowacji, choć niektóre z nich pojawiły się już wcześniej u innych producentów. Jedną z takich nowości jest wyświetlacz w technologii OLED – co więcej, ekran zajmuje w tym wypadku całą przednią część urządzenia, a różnicę w stosunku do wcześniejszego iPhone’a 8 widać gołym okiem.

Przełomowym rozwiązaniem, jakie oferuje iPhone X, jest również funkcja Face ID umożliwiająca rozpoznawanie twarzy – to propozycja Apple na zwiększenie bezpieczeństwa. Dzięki niej by odblokować smartfon lub zalogować się do aplikacji wystarczy tylko na niego tylko spojrzeć. Najinteligentniejszy procesor A11 Bionic skutecznie wykrywa zmiany w wyglądzie, więc rozpoznaje użytkownika bez względu na to, jaką ma fryzurę albo czy założył okulary. iPhone X to także bezprzewodowe ładowanie, ulepszone aparaty 12 MP, nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K oraz klasa odporności IP67.

iPhone XS oraz XR

iPhone XS oraz XR – co nowego?

Niecały rok po iPhonie X pojawiły się jego modyfikacje – modele XS oraz XR. Na czym polega różnica? Wersja XS ma ten sam rozmiar wyświetlacza (5,8 cala) wykonanego w tej samej technologii oraz takie same dwa aparaty. Jest jednak jeszcze lepiej zabezpieczony przed wodą i pyłem w stosunku do poprzednika, a także może pracować na baterii do 30 minut dłużej. Wersja XR to z kolei model nieco większy, wyposażony w wyświetlacz LCD, a także dostępny w szerszej palecie kolorystycznej – to model najtańszy ze wszystkich dostępnych. W nowszych modelach iPhone’a X zastosowano również udoskonalony czip A12 Bionic z systemem Neural Engine nowej generacji oraz ulepszoną technologię Face ID. Nie zabrakło też bezprzewodowego ładowania, a w przeciwieństwie do pierwowzoru zapewniono możliwość korzystania z dwóch kart SIM.

Nowe iPhone’y odkryły przed użytkownikami nieznane dotąd możliwości. Naszpikowane czujnikami i funkcjami umożliwiającymi m.in. dokonywanie płatności mobilnych czy szybką autoryzację stanowią gratkę dla miłośników technologii. Przed wyborem warto przeanalizować poszczególne parametry, by poznać dokładne różnice pomiędzy każdym z modeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here