Pomoc prawna w biznesie

Osoby prowadzące własną działalność doskonale wiedzą z jak dużym stresem się to wiąże. Trzeba ciągle dbać o najlepszą jakość oferowanych produktów czy usług, zdobywać i zatrzymywać stałych klientów, dbać o personel oraz całą dokumentację. Dodatkowo należy znać się na aktualnych przepisach prawnych i podatkowych, co wcale nie jest proste.

Wsparcie biznesu przez radców prawnych

A co w sytuacji, gdy właściciel nie ma czasu albo głowy, aby o wszystkim pamiętać i śledzić każdą zmianę w prawie? Wtedy najlepiej skorzystać ze wsparcia zewnętrznych firm czy kancelarii prawnych.

Każda duża kancelaria prawna oferuje usługi w zakresie porad prawnych. Radca prawny z takiej kancelarii w ramach umowy o współpracę jest do dyspozycji danej firmy w trudnych lub wymagających konsultacji prawnej sprawach.

Zalety usług radcy prawnego

Radca prawny z kancelarii to zazwyczaj osoba doświadczona, zajmująca się określonym obszarem i mająca dużą wiedzę w zakresie danego zagadnienia. Dzięki temu, że jest na bieżąco w różnorodnych sprawach może znacząco pomóc przy rozwiązywaniu nawet bardzo skomplikowanych problemów.

Dodatkowo zatrudniając do pomocy kancelarię, firma nie ponosi kosztów pracownika, ubezpieczeń czy zwolnień. Płaci jedynie ustalony ryczałt lub abonament miesięczny i może rozliczyć sobie to jako koszty firmowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla firm, które potrzebują porady tylko w określonych sytuacjach i nie stać ich na utrzymanie pracownika na etacie.

Radca prawny na etat?

Innym rozwiązaniem wspomagającym kwestie prawne, jest zatrudnienie radcy prawnego na etat. Wiele firm, które muszą być pod stałą kontrolą prawną ma nawet dedykowane do wsparcia działy prawne, które zajmują się obsługą wszystkich zagadnień.

Takie rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest rzetelna stała współpraca z klientami, podwykonawcami. Oraz w firmach, które prowadzą wiele postępowań sądowych jednocześnie. na przykład firmy budowlane, banki, firmy windykacyjne.

Zatrudnienie kancelarii byłoby w takim przypadku bardzo kosztowne, a radca prawny na etacie otrzymuje stałe wynagrodzenie. Dodatkowo zna specyfikę firmy, dzięki czemu może sprawniej i skuteczniej reagować w trudnych sytuacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here