Outsourcing IT

Outsourcing stał się bardzo powszechnym zjawiskiem w różnych przedsiębiorstwach. Nie ominął także działu informatycznego. Zapewne wiele osób stawia sobie pytanie czym jest outsourcing IT?
Zagadnienie to nie jest tak trudne do zrozumienia jak sama nazwa. Mówiąc prostymi słowami polega on na wyodrębnieniu konkretnych działań, zadań czy funkcji działalności i przekazanie ich zewnętrznym, niezależnym firmom. W tym przypadku będą to zadania związane z działem IT, czyli z obsługą i naprawą komputerów, urządzeń peryferyjnych czy nadzorem nad siecią.

Zakres outsourcingu IT jest bardzo szeroki. Podstawową usługą, z której bardzo chętnie korzystają zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa to serwis komputerów i urządzeń, które są z nimi powiązane, np. monitory czy drukarki. Zleceniobiorca zobowiązuje się do naprawy wszelakich problemów ze sprzętem. W razie potrzeby nie ma również problemu z modernizacją urządzeń czy nawet wymiany na nowy.

Kolejną zaletą jest możliwość zlecenia zaprojektowania, wykonania oraz sprawowania nadzoru nad siecią komputerową. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla osób, które posiadają bardzo rozbudowane biura. Firma samodzielnie wykona wszystkie zadania. Po poznaniu potrzeb klienta, pracownicy znajdą odpowiedni sprzęt, zaplanują jego rozłożenie i zamontują całą instalację. Dodatkową korzyścią jest to, że dzięki outsourcingowi nie trzeba martwić się o problemy z komunikacją. Firma bierze na siebie wszystkie zadania związane z obsługą i nadzorem sieci komputerowych, a każda usterka zostanie przez nich naprawiona.

Korzyści outsourcingu IT jest naprawdę wiele. Przede wszystkim jest to zaoszczędzony czas, ponieważ nie musimy martwić się o rzeczy związane z działem IT. Nie potrzebujemy również specjalistycznej wiedzy – technicy bez problemu wyjaśnią każde zagadnienie prostymi słowami i przedstawią plan działania. Pozwala to również obniżyć koszty. Jednorazowe usługi nie są tanie, a nawiązanie współpracy z zewnętrzną firmą pozwoli sporo zaoszczędzić a przede wszystkim nie martwić się o całe zaplecze IT!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here