karton

W dzisiejszych czasach wzrasta ilość towarów kupowanych przez Internet. Tak sprzedany asortyment musi być profesjonalnie i skrupulatnie opakowany, aby zapewnić jego bezpieczeństwo podczas transportu. Do tego są potrzebne odpowiednie opakowania wysyłkowe.

Rodzaje opakowań wysyłkowych

W zależności od rodzaju towaru, który będzie wysyłany, należy zaopatrzyć się w różne rodzaje opakowań. Najczęstszym wyborem okazują się opakowania kartonowe. Jest to spowodowane tym, że są one trwalsze niż ich foliowe odpowiedniki.

Pośród nich wyróżnić można kilka kategorii. Najbardziej znanymi są pudełka klapowe. Spotyka się je praktycznie w każdej branży, w której wymagany jest transport lub magazynowanie rzeczy. To rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne oraz wiąże się z niskimi kosztami produkcji, co oznacza mniejszą cenę za jednostkowy karton.

Następnym rodzajem są pudełka fasonowe. Takie opakowania są często wykorzystywane np. Do pakowania laptopów i innych sprzętów małej elektroniki. W zależności od przyszłego zastosowania można je odpowiednio zaprojektować, aby ich użyteczność była na najwyższym poziomie. Możliwości są rozmaite, można wybrać rodzaj dna oraz przypinki służącej do zamknięcia kartonu.

Oczywiście, w celu indywidualnego zaprojektowania należy korzystać z bezpośredniej oferty producenta. Pudełka wysyłkowe od producent opakowań viki.com.pl mają taką możliwość.

Kolejny typ to ECO-BOX pudełka wysyłkowe, które są dedykowane dla e-commerce. Cechą charakterystyczną tych opakowań jest obecność wiecznie żywego kleju. Dzięki niemu nie trzeba używać dodatkowej taśmy, przez co gotowe do wysyłki pudło wygląda bardzo estetycznie. Wpływa to na pozytywny odbiór firm przez ich klientów.

Dodatkowym atutem dla końcowego klienta jest łatwość w otwieraniu paczki, bez konieczności używania dodatkowych sprzętów, takich jak nóż czy nożyczki.

Jeśli na opakowaniu jest potrzebny nadruk o wysokiej jakości warto wybrać wariant jakim jest pudełko kaszerowane. Efekt jest gwarantowany przez zastosowanie odpowiedniej techniki. Druk wykonuje się na papierze, który następnie przyklejany jest do wcześniej przygotowanego kartonu.

Dużą popularnością cieszą się też koperty z tektury. Materiał, z którego są wykonane pochodzi z recyklingu i zapewnia skuteczną ochronę przesyłanych dokumentów. W tym modelu można również wysyłać książki czy zdjęcia – wszelkiego rodzaju pisma, które wymagają pewności bezpieczeństwa.

Ostatnim typem kartonów są pudła archiwizacyjne. Jak sama nazwa sugeruje są one przeznaczone do archiwizacji i przechowywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here