Niemal każda osoba prowadzą blog lub zakładająca firmową stronę zdaje sobie sprawę z tego, że warto prowadzić również konta społecznościowe. Ale o czym pisać na fanpage’u? Możesz wykorzystać poniższe propozycje.

Infografiki

Bardzo skutecznym sposobem na trafienie do wielu odbiorców są ciekawe infografiki. Wiele badań wskazuje, że posty w takiej formie są wyjątkowo chętnie klikane przez odbiorców. Naturalnie, infografikę warto w interesujący sposób podpisać i zatytułować, by zachęcała do kliknięcia.

Wielu użytkowników nie ma czasu lub chęci na czytanie długich, wyczerpujących opracowań, ale z wiedzą „w pigułce” bardzo chętnie się zapoznają.

Oczywiście infografika powinna być związana z Twoją branża i warto umieścić na niej firmowe logo lub podpis twórcy. Nie przesadzaj jednak z reklamowym charakterem – jeśli Twoje nie jest jeszcze znane, nikogo nie będzie interesować np. zestaw statystyk sprzedaży Twojego sklepu.

Informacje o innych kanałach

O czym pisać na fanpage’u? O Twoich innych kanałach komunikacji. Jeżeli publikujesz artykuł na blogu, wrzuć notkę na ten temat na fanpage’a, wraz z krótkim opisem i zachętą do przeczytania. Gdy prowadzisz kanał YouTube, również nie zapomnij poinformować o tym na Facebooku lub innych kontach społecznościowych.

Social media są znakomitym sposobem na integrację różnych kanałów. A przy okazji można tutaj wejść w większą interakcję z użytkownikami i porozmawiać na temat tworzonych materiałów, zapytać o kolejne pomysły lub o opinie.

Firma od kuchni

Kontynuując myśl z poprzedniego akapitu, dobrą odpowiedzią na to, o czym pisać na fanpage’u są również wszelkie publikacje pokazujące działalność „od kuchni”. Wrzucaj krótkie filmiki z nagrywania nowego materiału lub pokaż, w jaki sposób wygląda prowadzenie Twojego bloga.

Fani chętnie zajrzą za kulisy i dowiedzą się czegoś więcej.

Newsy branżowe

Kolejnym sprawdzonym sposobem na wrzucanie interesujących treści są newsy branżowe. Wrzucaj informacje i linki do artykułów dotyczących Twojego obszaru działalności. Nie zaszkodzi również Twój komentarz do sprawy. Co dokładnie publikować? To, co w szczególny sposób przykuło Twoją uwagę. Najprawdopodobniej takie treści zaciekawią również inne osoby zainteresowane branżą.

W poszukiwaniu inspiracji możesz obserwować inne fanpage’e i blogi. Jeżeli pojawia się ważna wiadomość, często publikują ją wszystkie branżowe serwisy, blogi i fanpage’e, więc możesz robić to samo.

Zabawne zdjęcia

Trochę humoru zawsze się przyda. O czym pisać na fanpage’u? publikuj śmieszne memy albo zabawne artykuły, które krążą w serwisach branżowych. Jeżeli masz własny pomysł, możesz też stworzyć zabawny materiał samodzielnie. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ilością dowcipów, jeżeli Twoja komunikacja nie ma ogólnie humorystycznego charakteru. Może to być odebrane jako brak profesjonalizmu. Poza tym, większość użytkowników może oczekiwać od Ciebie ciekawych informacji, a nie ciągłych żarcików.

Ponadto, zarówno w przypadku śmiesznych materiałów, jak i newsów, trzymaj się swojej branży. Nie wrzucaj treści politycznych czy showbiznesowych. Chyba że dzieje się coś wyjątkowo ważnego, o czym wiedzą nawet osoby niezainteresowane tymi działkami – wówczas przyda się zgrabne nawiązanie do tematu.

Udostępniaj treści

Pamiętaj, że nie wszystkie treści musisz tworzyć samodzielnie. Dodaj do obserwowanych inne fanapge’e i gdy ktoś inny wrzuci Ciekawą treść, udostępnij ją również u siebie. W ten sposób zyskasz dodatkowe info dla Twoich fanów i nie pozwolisz o sobie zapomnieć.

Zagadki, konkursy, głosowania…

Częstą odpowiedzią na pytanie o czym pisać na fanpage’u są zagadki, konkursy i głosowania. Czy to dobry pomysł? Znakomity! Zwłaszcza, gdy masz już pewną grupę fanów, która weźmie aktywnie udział w takich zabawach. Jeżeli chcesz przyciągnąć nowych użytkowników zaproponuj konkurs z nagrodami. Z kolei wśród zabaw darmowych, możesz proponować użytkownikom wybieranie nowych tematów (głosowanie za pomocą reakcji) czy pytać o ocenę poprzednich materiałów. Userzy chętnie biorą też udział we wszelkich konkursach wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here