Na co zwracać uwagę wybierając okna aluminiowe?

W budownictwie jednorodzinnym dotychczas stosowane były głównie okna drewniane lub plastikowe. Uważano je za najlepsze pod względem termoizolacyjności, a także trwałe. Jak jednak wiadomo wszystko się zmienia, a zmiany te nie ominęły również okien. Obecnie coraz powszechniej stosowanym rodzajem wyżej wspomnianych są okna aluminiowe i to właśnie im poświęcimy dzisiejszy artykuł.

Okna aluminiowe – dostosowane do Twoich potrzeb

W związku z tym, że aluminium jest materiałem niezwykle plastycznym, istnieje możliwość wykonania z niego okien w dowolnym kształcie. W związku z tym, jeżeli zależy nam na oknach okrągłych, trójkątnych czy prostokątnych to nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań, aby takowe powstały.

Warto również zwrócić uwagę na to, że okna aluminiowe są bezpieczne toteż, jeżeli chcemy umieścić w nich szkło hartowane czy laminowane, to oczywiście bez żadnego ryzyka możemy to zrobić.

Estetyka okien aluminiowych

Jak wiadomo, kiedy wybieramy okna do domu bardzo dużą wagę przykładamy do ich estetyki. Wynika to przede wszystkim z faktu, że poza zastosowaniem praktycznym pełnią one również funkcje ozdobną, która ma znaczący wpływ na to, jak będzie prezentował się nasz dom.

Okna aluminiowe jak najbardziej spełniają te kryteria i absolutnie niczym nie różnią się od okien wykonanych z innych materiałów. W związku z tym, jeżeli z jakichś względów odczuwaliśmy obawy jak będą łączyć się z pozostałymi elementami zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi, to możemy być spokojni.

Ciepłe i zimne profile aluminiowe – o tym musisz pamiętać

Profile okienne wykonane z aluminium można podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią profile zimne natomiast drugą profile ciepłe. Opisując oba te rodzaje, możemy powiedzieć, że w przypadku profili zimnych charakteryzują się one niską termoizolacją, w związku z czym nie zaleca się stosowania ich w lokalach mieszkalnych. Do wyżej wspomnianych idealnie pasować będą profile ciepłe ze względu na swoją wysoką termoizolacyjność.

W związku z powyższym pojawia się pytanie – z czego wynikają te różnice? Mianowicie z tego, że profile ciepłe mają dużo bardziej skomplikowaną konstrukcję. Składają się one z dwóch aluminiowych kształtowników połączonych ze sobą wkładką termiczną. Jeżeli mówimy o tej ostatniej, to jest ona wykonana z tworzywa sztucznego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here