Mała lodówka to wszechstronne urządzenie. Jak możesz wykorzystać ją w swoim domu?

0
4920

Czy warto kupić małą lodówką? Okazuje się, że chłodziarka w wersji mini ma bardzo wszechstronne zastosowanie: np. w domku letniskowym, w domowym barku czy małym mieszkaniu. Jak w pełni wykorzystać jej możliwości?

Na początku scharakteryzujmy nieco kategorię małych lodówkę. Są to urządzenia typu chłodziarka lub chłodziarka z zamrażalnikiem w wersji mini. Przeważnie mają pojemność od 85 do 210 l, przy czym najczęściej można spotkać się z lodówkami mini o pojemności od 120-150 l.

Małe lodówki spełniają dokładnie tę samą funkcję, co większe modele, ale z racji niewielkich rozmiarów pobierają oczywiście mniej prądu. O ile mniej? Wystarczy powiedzieć, że przykładowa mała lodówka o pojemności 151 l zużywa w ciągu roku 65 kWh, a duża chłodziarko-zamrażarka do zabudowy o pojemności 232 L zużywa w tym samym czasie 232 kWh. Parametry techniczne można porównać m.in. w ofercie małych lodówek marki Liebherr: http://www.liebherr.aged.com.pl/liebherr/male-lodowki/.

Gdzie się przyda mała lodówka? Niemal wszędzie!

Małe lodówki mają wszechstronne zastosowanie w wielu sytuacjach i miejscach. Sprawdzają się w małych kuchniach i aneksach kuchennych, w barku w salonie, w domku letniskowym, w pokojach hotelowych i pensjonatach, jako wyposażenie biur czy jako podręczna lodówka w małym lokalu gastronomicznym. Wszystkie te miejsca są specyficzne – nie potrzebujemy w nich dużej rodzinnej lodówki, tak niezbędnej w typowym mieszkaniu czy domu. Pozwalają przechowywać niezbędne produkty (np. mleko do kawy dla pracowników, miniprzekąski i lód do drinków, dania express).

Mała lodówka – wolnostojąca czy podblatowa?

Szukając mini lodówki możemy spotkać się z modelami do zabudowy, lodówkami wolnostojącymi oraz nablatowymi (które można postawić na blacie jak np. mikrofalówkę). Lodówki małe do zabudowy mają porównywalnie mniejszą pojemność, ale są dużo bardziej eleganckie i można je wmontować w ciąg kuchennych szafek, gdzie będą zupełnie niewidocznie. Zajmują także relatywnie mniej miejsca niż wolnostojące. Te drugie z kolei pozwalają na przechowywanie większej ilości jedzenia i przeważnie są nieco tańsze.</p>

Idealna mała lodówka czyli jaka?

Lodówki w wersji mini muszą spełniać oczywiście te same funkcje, co lodówki duże – zapewniać odpowiednie warunki do przechowywania żywności, pozwalające na dłuższe zachowanie świeżości jedzenia, zwłaszcza produktów typu owoce czy warzywa. Dodatkowo warto także zastanowić się, czy potrzebujemy zamrażalnika w małej lodówce. Istnieje wiele modeli wyposażonych w komorę mrożenia, która pozwala przechować lód do koktajli, lody czy niewielkie ilości mrożonek.

Innowacyjne rozwiązania dostępne także w lodówkach w wersji mini

Ogromnie ważną kwestią są także zastosowane technologie. To właśnie funkcjonalność małej lodówki zapewni jej wieloletnie bezawaryjne użytkowanie. Wysokiej jakości eleganckie lodówki mini oferuje m.in. marka Liebherr. Są to urządzenia o bardzo dobrych parametrach pracy i energooszczędne, które posiadają rozwiązania typu cichy domyk (Soft System) czy szuflady z systemem BioFresh gwarantujące odpowiedni klimat pozwalający długo utrzymywać świeżość owoców, warzyw, mięsa oraz ryb.

Więcej na temat małych lodówek Liebherr poczytacie na stronie http://liebherr.aged.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here