druk fleksograficzny

Druk fleksograficzny ma bardzo wiele zalet, dlatego też jest to jedna z najczęściej stosowanych metod poligraficznych. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest druk fleksograficzny i jakie są jego największe atuty.

Co warto wiedzieć?

W druku fleksograficznym nie wykorzystywane są klasyczne farby drukarskie i tonery. Wbrew pozorom jest to bardzo młoda technologia druku, dzięki której można nanosić wysokiej jakości nadruki na różnorodne powierzchnie. W chwili obecnej fleksograficzny druk wykorzystywany jest przy produkcji opakowań i różnorodnych materiałów reklamowych.

Największymi zaletami jest nie tylko szybki narząd, ale również dość niskie koszty przygotowania. Dla wielu osób olbrzymim plusem może okazać się także to, że metoda ta sprawdzi się nie tylko w przypadku druku długich jak i również krótkich serii.

Dlaczego warto postawić na druk fleksograficzny?

Druk fleksograficzny oferuje bardzo wysoką jakość, która dorównuje popularnemu offsetowi albo rotograwiurze. Fleksografia jest bardzo wszechstronna, dlatego też tak wiele osób korzysta z jej dobrodziejstwa. Jest to idealny wybór dla osób, które oprócz gładkich powierzchni, muszą nanieść nadruki także na pofalowane powierzchnie.

Z praktycznego punktu widzenia dzięki fleksografii można zadrukować każdy produkt, który oczywiście przedostanie się przez maszynę zwojową. Fleksografia najlepiej sprawdzi się w druku opakować na podłożach z foli o dowolnej grubości, aluminium albo plastiku.

Szerokie zastosowanie

W dzisiejszych czasach urządzenia do druku fleksograficznego bardzo często wykorzystywane nie tylko do drukowania prasy, ale również do drukowania kart kredytowych albo papieru, który przeznaczony jest na przykład na torby zakupowe albo kartony składane. W dużej mierze to właśnie dzięki tej metodzie można wykonać wysokiej jakości napisy i grafiki na odzież.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że do maszyn fleksograficznych w każdej chwili można doinstalować jednostki drukujące, które oparte są na zupełnie innych technologiach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć metodę druku flekso z drukiem wklęsłym, dzięki czemu można dodatkowo nanosić specjalne powłoki ochronne.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here