Jaki sprzęt muzyczny wybrać dla miłośnika muzyki?

Nowoczesna elektronika pozwala nagrać w domu utwór, który kiedyś wymagałby całej orkiestry. Sprzęt tego typu stale tanieje i dziś kontroler DJ czy mikser nie są już nieosiągalnym marzeniem. Co jeszcze warto kupić osobie, która kocha muzykę?

Podstawowym prezentem dla osoby, która może godzinami rozmawiać o ulubionych wykonawcach, jest gramofon. Dziś takie sprzęty wracają do łask i kolejne pokolenia przekonują się, że muzyka z czarnej płyty ma szczególny czar. To uniwersalny prezent, bo fan muzyki klasycznej będzie dzięki niemu mógł w pełni cieszyć się najlepszymi wykonaniami dzieł mistrzów, a wielbiciel techno i hip-hopu może stawiać pierwsze kroki w skreczowaniu i innych technikach dj-skich.

Osobie, która posiada już gramofon, już zawsze łatwo będzie kupować prezenty, i to niewielkim nakładem środków. Stare płyty z lat 60. czy 70. są dziś w antykwariatach bardzo tanie. Droższe są nowe edycje i płyty wydawane współcześnie, ale to zwykle wydania specjalne w starannej oprawie, która ucieszy melomana. Nawet, jeśli wydaje się, że bliska osoba ma już każdą płytę ulubionego wykonawcy, zawsze można szukać na aukcjach pierwszych wydań czy albumów z podpisem.

Wodoodporne gadżety dla miłośnika muzyki

Kontroler DJ wymaga odpowiedniego komputera

Nieco bardziej zaawansowanym urządzeniem dla miłośnika muzyki klubowej może być kontroler DJ. To rodzaj konsoli, którą podłącza się do komputera, by móc w bardziej zaawansowany sposób wykorzystywać możliwości, jakie dają programy do komponowania muzyki. Poniżej lista polecanych modeli: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-kontroler-dj-jako-prezent-na-swieta-dla-chlopaka-polecane-modele.bhtml

Tym, co trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem, jest moc komputera posiadanego przez przyszłego DJ-a. To do niego dobiera się kontrolery DJ, bo wiele z nich działa w oparciu o rozbudowane programy, których nie da się zainstalować na zbyt wolnym komputerze o niewielkiej wbudowanej pamięci. Ciekawostką może być fakt, że niektóre nowoczesne kontrolery DJ mogą działać nawet z tabletem z odpowiednią aplikacją. To te modele polecane są dla osób, które nie mają zbyt szybkiego komputera.

Kontroler DJ wymaga odpowiedniego komputera

Wodoodporne gadżety dla miłośnika muzyki

Wszystkie te sprzęty mimo wszystko są dość drogie. Przy mniejszym budżecie melomanowi warto kupić porządne słuchawki, o ile nie ma już ulubionej pary. Jednak nawet wtedy można dobrać coś, co go ucieszy, jak model bezprzewodowych, wodoodpornych słuchawek na Bluetooth, dzięki którym ulubionej muzyki można słuchać również w basenie i w kąpieli. Warto szukać też oryginalnych słuchawek z innymi funkcjami.

Drugim tego typu prezentem są głośniki przenośne. Tu też wystarczy dobrać model, jakiego nie ma jeszcze obdarowany, a wybór jest duży. Istnieją takie z efektami świetlnymi, które zastępują stroboskop na spontanicznej imprezie, a także modele wodoodporne i wstrząsoodporne na biwak. Niektóre nie mają dodatkowych funkcji, a ich jedyną zaletą jest to, że są bardzo ładne lub na tyle małe, że można mieć je ze sobą wszędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here