Jak skonfigurować domenę

Konfiguracja domeny danej strony internetowej ma niebagatelny wpływ na skuteczność wyszukiwania oraz zasięg u potencjalnych odbiorców różnego rodzaju treści (w tym w sklepach internetowych, kampanii reklamowych i innych). Ponadto odpowiednia konfiguracja domeny zgodnie z najlepszymi standardami zmniejsza prawdopodobieństwo uznania danej wiadomości (mailingu) jako SPAM. Jednym z najbardziej polecanych rozwiązań jest korzystanie z usług OVH.

Konfiguracja domeny w OVH

OVH jest liderem w dostawie usług chmurowych, który daje szereg możliwości rozwoju dzięki bardzo rozwiniętej infrastrukturze – są to nie tylko domeny, ale także serwery dedykowane, VPS i wiele innych.

Pierwsza konfiguracja domeny CDN (Content Delivery Network) jest szczególnie ważna do optymalizacji działania całego systemu. Odpowiednia subdomena powinna być dodana do usługi CDN celem umożliwienia przyjmowania zapytań HTTP(S). Ważnymi elementami konfiguracji domeny jest także:

  • dodanie adresu lub adresów IP,
  • konfiguracja stresy DNS,
  • sprawdzenie, czy plik znajduje się w pamięci cache,
  • odnalezienie punktu obecności (PoP)

Skuteczny mailing od OVH

Zastosowanie rozwiązań OVH w zakresie mailingu wymaga przede wszystkim uwierzytelnienia za pomocą rekordu SPF. Zastosowanie SPF umożliwia serwerom pocztowym na potwierdzenie, czy wiadomość pochodzi z autoryzowanego źródła. Wiele nowoczesnych dostawców usług mailingowych pozwala skutecznie konfigurować OVH mailing.

Istotnym punktem w konfiguracji domeny jest stosowanie poradników od dostawców takich jak OVH, które pozwalają na skuteczne dodawanie wpisu SPF w panelu danej domeny. OVH mailing będzie w tym przypadku realizowany bardzo skutecznie, należy przy tym pamiętać, aby:

  • ustalenie adresu, z jakiego będą wysyłane treści w postaci maili reklamowych (z dodatkowym ustaleniem formatu wpisu np. TXT);
  • modyfikowanie rekordów SPF w zależności od tego, czy dany rekord znajduje się już w domenie lub subdomenie.

System OVH jest na tyle skuteczny, że w trakcie konfiguracji sprawdza, czy przekierowania DNS zostały wykonane prawidłowo. Po odpowiedniej konfiguracji domena jest dość sprawnie aktywowana. Uwierzytelnienie domen i adresów mailowych z użyciem tego rodzaju rozwiązań gwarantuje wysoką skuteczność prowadzonych działań promocyjnych na różnego rodzaju serwerach, dlatego OVH mailing jest polecany przez najlepszych ekspertów z branży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here