spawacz zarobki

Aby  zostać dobrym spawaczem, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale również sprawność fizyczna. Co więcej porządny spawacz cechuje się zręczną ręką i zdolnościami manualnymi. W pracy spawacza ważna jest dokładność i koordynacja. Spawacz powinien mieć rękę niczym chirurg. Kształcąc się na spawacza istnieje wiele specjalizacji. Sprawiają one, że zarobki mogą być nieco zróżnicowane. Ile tak naprawdę zarabia spawacz w Polsce?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-spawacz/

Ile zarabiasz jako spawacz? 

Zaczynając dopiero swoją przygodę jako spawacz pracujesz na początku w warsztatach lub fabrykach. Najbardziej popularne ścieżki to MAG 135 i MAG 136. Są to kursy, dla osób zatrudnionych na stanowisku spawacza, które chcąc nie chcąc muszą je ukończyć. Zarobki spawaczy różnią się w zależności od rodzaju zatrudnienia. W dużych firmach zarobią z pewnością więcej niż w małych, rodzinnych warsztatach.W tych mniejszych placówkach spawacze zarabiają od 2200 do 3000 zł brutto. We większych placówkach zarabia się od 4000 zł do nawet 6000 zł.

Wynagrodzenie na rękę – ile zarabia spawacz? 

Mediana wynagrodzenia, które może otrzymać spawacz jest to kwota 3196 zł netto. Wyniki te są przeprowadzone z badań na 434 tysiąca osób w tym roku ( 2020). 

Kryteria, które mają szczegółowy wpływ na wynagrodzenie to staż pracy, wykształcenie, wielkość firmy i województwo. 

Co miesiąc osoby na stanowisku spawacz, otrzymują płacę w postaci wymagrodzenia w kwocie 4410 zł brutto. 

Co druga osoba otrzymuje wynagrodzenie w widełkach od 3640 zł do 5230 zł. 

Poniżej takiej granicy znajduje się aż jedna czwarta wszystkich spawaczy. Jednak inna jedna czwarta spawaczy może liczyć się z kwotą wyższą niż 5230 zł. Zarobki wśród spawaczy tig i spawaczy mag w naszym kraju nie różnią się od siebie znacząco. Mediana spawaczy tig i mag jest to kwota 3196 zł netto.

Zobacz też: http://www.auric.pl/czy-warto-isc-na-studia-architektoniczne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here