Graficzne i znakowe monitory oled - co warto wiedzieć?

W przemyśle coraz większą rolę odgrywają monitory oled, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym różni się graficzny monitor oled od znakowego wyświetlacza.

Graficzne wyświetlacze oled

Graficzny monitor oled znacząco różni się od klasycznych modeli LCD. Największa różnica polega oczywiście na tym, że w technologii oled wyświetlacze nie wymagają podświetlenia. Głównym źródłem emitowanego światła są same piksele. Dzięki takiemu mechanizmowi wyświetlane treści są bardzo wyraźne, a tło jest idealnie czarne.

Graficzne wyświetlacze oled są najlepszym wyborem dla tych osób, które w pierwszej kolejności cenią sobie wysoki kontrast. Nowoczesne wyświetlacze oled mogą być dostępne w zróżnicowanej wielkości proporcji, dzięki czemu z ich potencjału można skorzystać przy wielu zadaniach.

W dzisiejszych czasach w przemyśle cenione są przede wszystkim bardzo cienkie wyświetlacze, które w przejrzysty i czytelny sposób mogą prezentować różnorodne komunikaty graficzne (w szerokim zakresie temperatur). Cienkie monitory wykorzystywane są głównie w urządzeniach mobilnych.

Znakowe wyświetlacze oled

W świecie przemysłowych wyświetlaczy ogromną popularność zyskują również bardzo cienkie wyświetlacze znakowe oled, które również wyróżniają się znakomitym kontrastem i idealnym odwzorowaniem prawdziwej czerni. Oryginalny monitor oled może zagwarantować dobrą widoczność i czytelność prezentowanych treści nawet w bardzo niesprzyjających miejscach.

Największym atutem znakowych monitorów oled jest jednak to, że mogą one pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur. Zaleta ta doceniona została przede wszystkim w sektorze przemysłowym. Nowoczesne wyświetlacze wyposażone są oczywiście z specjalne kontrolery, dzięki którym można skorzystać z wielu różnych interfejsów. W dzisiejszych czasach korzysta się nie tylko z interfejsów 4 i 8 bitowych, ale również interfejsu SPI.

Nie tylko same zalety

Technologia oled ma oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Dla wielu sektorów wadą może okazać się na przykład duża wrażliwość diod oled na wilgoć.

Wielu producentów monitorów oled wstrzymuje się z produkcją wyświetlaczy na szeroką skalę z powodu ograniczenia zaufania do firmy, która ma obecnie patent na technologię oled.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here