Dobry antywirus na Windowsa

0
2000

Windows to niezmiennie od wielu lat najbardziej popularny system operacyjny, który używamy na naszych komputerach. Występuje powszechnie w naszych: domach, szkołach, zakładach pracy czy urzędach administracji publicznej. To pod ten system operacyjny firmy w pierwszej kolejności piszą swoje oprogramowanie. Niestety, popularność ta posiada także swoje wady. Większość wirusów i złośliwego oprogramowania tworzona jest po to, aby zainfekować właśnie komputery funkcjonujące na tym systemie. Dlatego też odpowiedni antywirus na Windowsa jest kluczem do jego prawidłowego funkcjonowania.

Jakie funkcje powinno spełniać oprogramowanie antywirusowe?

Przede wszystkim powinno zapewniać całościową ochronę, wszystkich obszarów naszego życia cyfrowego. Od ochrony dzieci i danych osobowych, aż po bezpieczeństwo naszej bankowości mobilnej. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest możliwość instalacji oprogramowania na większej ilości komputerów i urządzeń mobilnych. Dzięki temu pełną ochroną cyfrową zostaniemy objęci nie tylko my, ale także nasi bliscy. Co ważne, antywirus powinien także zawierać ochronę w czasie rzeczywistym, przy jednoczesnym nieobciążaniu wydajności pracy komputera. Oprogramowanie oferowane przez firmę Kaspersky jawi się jako najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku w tym zakresie.

Z pewnością warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które firma oferuje dla użytkowników systemu Windows: https://www.kaspersky.pl/antivirus

Czy antywirus na Windowsa jest konieczny?

Zdecydowanie tak, gdyż jest to system, pod który napisano większość wirusów i złośliwego oprogramowania. Powinien być szczególnie chroniony przez najlepszej klasy zabezpieczenia dostępne na rynku. W przeciwnym razie musimy liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Takimi jak zainfekowanie naszego komputera, wyciek danych osobowych i prywatnych informacji czy nawet włamanie na konto bankowe. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że coraz więcej obszarów naszego codziennego życia przenosi się do Internetu. To natomiast sprawia, że niefrasobliwe podejście do cyberbezpieczeństwa może kosztować nas bardzo wiele w świecie rzeczywistym. Lepiej jest nie dopuścić do takiego stanu rzeczy.

Niestety, duża część społeczeństwa wciąż lekceważy kwestie związane z bezpieczeństwem komputerów i urządzeń mobilnych. Rokrocznie z tego tytułu ponosimy ogromne koszty. Edukacja obywatelska w tym zakresie jest niezwykle ważna. Jednorazowy wydatek na odpowiednie oprogramowanie może pozwolić nam zaoszczędzić o wiele wyższe kwoty, wynikające ze strat, które potencjalnie możemy ponieść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here