tablet graficzny

Proste grafiki na bloga, komiksy, prezentacje, bardziej skomplikowane scenerie i animacje – do każdej z tych rzeczy przyda się tablet do rysowania. Urządzenie to nie jest zbyt skomplikowane, a może bardzo ułatwić pracę. W skład tabletu graficznego wchodzi płaska podkładka i piórko, specjalny długopis elektroniczny. Te dwa urządzenia są w stanie zastąpić komputer, monitor i myszkę. Dlaczego warto kupić taki sprzęt?

Ułatwia projektowanie graficzne

Kto projektował używając myszki, ten wie jak to jest trudne. Tablet graficzny nie tylko pomoże w grafikach – może być też używany do ręcznego pisania

Kreska jest bardziej precyzyjna

Tablet graficzny jest świetną alternatywą dla tradycyjnego rysowania na papierze. Piórko jest bardzo dokładne i pozwala na dokładne odwzorowanie każdej kreski.

Tablet graficzny jest uniwersalny i współpracuje z wieloma programami

Większością dostępnego na rynku oprogramowania jest kompatybilna z tabletami graficznymi. Niezależnie od tego, których programów używamy i na jakim oprogramowaniu pracujemy – dobry tablet graficzny będzie śmigał na każdym z nich.

Łatwość użytkowania

Tablet graficzny można z łatwością podłączyć do komputera. Wystarczy kabel USB, a w nowszych modelach nawet to nie jest potrzebne. W ten sposób można projektować, dzielić się i pracować zespołowo na różnych projektach.

Jest lekki i zajmuje mało miejsca

Można go zabrać wszędzie. Tablet graficzny zmieści się w każdej torebce i w bagażu podręcznym. Podobnie na biurku – nie będzie zajmował za dużo miejsca. Zwiększa mobilność użytkownika.

Prostota

Tablet graficzny jest prosty w obsłudze i nawet technologiczny laik będzie umiał na nim pracować. Większość tabletów ma bardzo łatwy layout i są intuicyjne. Nie jest to urządzenie, którego obsługiwać trzeba będzie się uczyć bardzo długo.

Tablet graficzny i ekologia

Tak, jasne, że wykonywanie szkiców odręcznie jest przyjemne. Towarzyszy mu skrobot ołówka i szelest kartek, ale kolejne próby i poprawki powodują nadprodukcję papieru. Tablet graficzny pozwoli tego uniknąć.

Można go używać mając problemy z nadgarstkami

Rysik tabletu jest skonstruowany w taki sposób, żeby nie obciążać nadgarstka. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które cierpią na zespół cieśni nadgarstka. W prosty sposób można też go podłączyć do klawiatury.

Uniwersalny w użyciu – od projektowania grafik po prezentacje

Tablet graficzny przyda się nie tylko przy wykonywaniu grafik. To też narzędzie, które przyda się przy kreowaniu prezentacji, lub projektowaniu stron WWW. Tableta można stosować do  wszystkich rzeczy związanych z kreowaniem warstwy wizualnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here