Dlaczego warto zainwestować w system mes?

Każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, aby jego firma prężnie się rozwijała, najlepiej przy jak najmniejszych kosztach. Można usprawnić wiele procesów zachodzących w firmie i zwiększyć efektywność produkcji, decydując się na wdrożenie systemu mes. Jest to specjalistyczne oprogramowanie informatyczne, które zbiera najróżniejsze dane związane bezpośrednio z produkcją.

Możliwość śledzenia procesu produkcji w czasie rzeczywistym dzięki systemowi mes

Jeśli firma ma się rozwijać, chce nadążyć za konkurencję i zwiększyć produktywność, to jaka najbardziej powinna zainteresować się systemem mes. Wdrożenie tego specjalistycznego oprogramowania pozwala na śledzenie procesu produkcji w czasie rzeczywistym. Analizowanie każdego etapu produkcji pozwoli na uchronienie się przed wadami i słabą jakością. W rezultacie na rynek trafi wysokiej jakości produkt.

Kolejną zaletą systemu mes jest zwiększenie wydajności maszyn o pracowników, którzy je obsługują. Wszystkie dane związane bezpośrednio z produkcją są zbierane, a w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów, system automatycznie powiadamia o takim zajściu. Pozwala wobec tego na zredukowanie problemów z realizacją zamówień. Oprócz wskazania źródła problemu można liczyć na uzyskanie informacji dotyczących sposobów na rozwiązanie go. Monitorowanie produkcji przeciwdziała przestojom.

Lepiej wykorzystywane zasoby i zadowolenie klienci

Jako, że system mes monitoruje na bieżąco wszystkie etapy produkcji, możliwe jest dokładne określenie tego, kiedy dane zamówienie dotrze do klienta. Jak wiadomo, dla klientów jest to bardzo ważne, dlatego też wzrasta ich zaufanie do firmy i zadowolenie.

System mes czuwa nad tym, aby podczas produkcji wykorzystywane produkty były wolne od wad i wysokiej jakości. To jednak nie jedyna zaleta. Na podstawie zebranych danych można ustalić, skąd najkorzystniej jest brać towary do produkcji, aby zredukować do minimum ilość odpadów.

Koniec z błędami

Zdarza się tak, że na którymś etapie produkcyjnym pojawi się błąd, co odbije się niekorzystnie na wydajności, spowoduje przestój i będzie generowało straty. Wycofanie wadliwej partii produktu wiąże się z niemałymi kosztami dla firmy. Konieczne jest w takim przypadku zatrzymanie całej produkcji i rozwiązanie problemu, zanim możliwe będzie ponowne jej wznowienie.

Wdrażając system mes, można uchronić się przed tego typu sytuacjami. Jest on stworzony w taki sposób, aby przeciwdziałać błędom, jeszcze zanim ruszy produkcja. Inwestycja w to specjalistyczne oprogramowanie szybo się zwraca.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here