Czy Spotify to miejsce dla młodych artystów?

0
968

Historia pokazuje, jak czasem niewiele trzeba, by zaistnieć na rynku muzycznym. Jeden utwór, sprawnie przeprowadzona akcja marketingowa, a nawet zwykły przypadek może sprawić, że artysta stanie się twórcą o zasięgu krajowym. Najczęściej jednak droga do tak rozumianego sukcesu jest znacznie dłuższa i bardziej kręta.

Doskonale wiedzą o tym młodzi artyści, którzy dopiero rozpoczynają swoje kariery i do końca nie mają pomysłu na to, w jaki sposób rozpychać się łokciami na rynku. Między innymi z tego właśnie powodu decydują się oni na maksymalne wykorzystanie wszystkich możliwości, jakie daje obecnie internet. Mowa tu zwłaszcza o niezwykle popularnych serwisach streamingowych, które sprawiły, że fizyczne wydania płyt zostały w dużej mierze zastąpione przez wersje cyfrowe.

Co ważne, pozwalają one dotrzeć do ogromnej rzeszy potencjalnych fanów, czego najlepszym dowodem jest serwis Spotify. Od lat rozwija on narzędzia, które mają pomóc artystom w zwiększyć zasięg swojej muzyki.

Jak znaleźć się na playlistach Spotify?

Najlepszym sposobem na skuteczną promocję wydaje się obecność na różnego rodzaju notowaniach, które docierają do wielu użytkowników portalu. Mowa tu między innymi o playlistach tematycznych, tygodniowych czy też TOP 100.

W sposób znaczący zwiększają one możliwości promocyjne, dlatego warto robić wszystko, aby z nich korzystać. Jedną z metod jest współpraca z agregatorami muzyki, zajmujących się między innymi dystrybucją twórczości w sieci – zarówno audio, jak i wideo. Co ważne, skupiają się one nie tylko na serwisie Spotify, ale także na wielu innych, takich jak Tidal, Amazon, Vevo, iTunes czy YouTube. Przełożyć się to może więc na działania kompleksowe, zwiększające szanse na sukces.

Zwłaszcza że agregatory nie skupiają się wyłącznie na dystrybucji. W skład proponowanych usług wchodzi również promocja w Spotify. Polega ona na między innymi na współpracy z edytorami serwisów, osobami z mediów zasięgowych czy też właścicielami playlist. Wykorzystanie odpowiednich kanałów promocyjnych zapewnia wspaniały efekt.

Czy więc młodzi artyści są w stanie zaistnieć w sieci? Tak, jednak nigdy nie będzie to tak łatwe, jak niektórym się wydaje. Konieczne jest bowiem zastosowanie wszystkich dostępnych narzędzi oraz metod marketingowych. Właśnie z tego powodu optymalnym rozwiązaniem może okazać się przemyślana współpraca z profesjonalnymi podmiotami oferującymi pomoc w tym zakresie. Znacząco zwiększa ona szansę na końcowy sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here