Jak sama nazwa wskazuje pudełko wysyłkowe to opakowanie, które zabezpiecza produkt podczas dystrybucji, transportu przed uszkodzeniem.  Aktualnie opakowanie wysyłkowe odgrywa istotną rolę. Może się wydawać, że jest ono bardzo prostym produktem, ale okazuje się, że coraz częściej używanym przez ludzi. 

Jaka jest rola i funkcje opakowań wysyłkowych?

Podstawową funkcją pudełka wysyłkowego jest zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniem i zniszczeniem podczas transportu czy też w trakcie składowania.

Za przykład weźmy sklep internetowy, który nie funkcjonuje stacjonarnie. Z jego magazynu produkty muszą dostać się w ręce nabywców. Zadaniem firmy jest właściwy wybór paczki, która zostanie przekazana do klienta. Opakowanie ma zachować swój walor estetyczny nie tylko w momencie wyjścia poza magazyn, ale także przy odbiorze.  Pierwszy kontakt konsumenta z marką to kontakt z pudełkiem otrzymanym przez kuriera. Pudełko wysyłkowe stanowi rodzaj wizytówki, której zadaniem jest wywrzeć dobre wrażenie.  Poza tym , że koniecznością jest bezpieczeństwo zapewnione przez opakowanie to także w znacznej mierze jego estetyka. Dobór odpowiedniego opakowania ma duży wpływ na to jak zachowa się nasz produkt podczas transportu. Pudełko wysyłkowe powinno być zwsze podporządkowane całościowemu ujęciu logistycznemu. 

Podsumowując, pudełko wysyłkowe pełni funkcje:

-transportowe

– ochronne

-magazynowe

-informacyjne

-manipulacyjne

-utylizacyjne

Pudełko wysyłkowe jako integralna część towaru.

Opakowanie chroni to co oferujemy i sprzedajemy. Umożliwia poniekąd ekspozycje produktu w taki sposób, by przekonać do niego konsumenta.  Pudełko wysyłkowe może stanowić elemnt indywidualny dla każdej marki i ich usług, wyróżnić ją spośród innych.  Jego obowiązkiem jest zapewnienie nieobniżonej jakości przy optymalnych kosztach.  Do cech prawidłowego opakowania wysyłkowego należy przede wszystkim jego wytrzymałość, musi być tak dobrane aby nie szkodziło naszemu produktowi.

Pudełko wysyłkowe i marketing

W obecnych czasach najskuteczniejszym sposobem zdobycia przewagi konkurencyjnej jest właściwe wykreowanie oferowanego produktu. Szczególne znaczenie ma to w ciągłym rozwoju gospodarki rynkowej. Opakowanie wysyłkowe stanowi jeden z instrumentów strategii marketingowej. Jest przedmiotem manipulacji. Często warunkują klasyfikacje marki do danej grupy przez jej konsumentów.  Pudełko wysyłkowe jest w pewnym rodzaju nośnikiem informacji, które mają charakter marketingowy i magazynowy.  Ich zadaniem jest działanie na psychikę nabywców w ten sposób by zdobyć ich zaufanie i odpowiednie wyobrażenia o jakości produktu. Warstwa wizualna podnosi wartość, reklamuje markę, a nawet przyczynia się do sprzedaży.

Niestandardowe pudełka i opakowania zamówisz w firmie Packhelp. Zobacz już teraz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here