Programowanie to jeden z chętniej wybieranych kierunków studiów. Nic w tym dziwnego, ponieważ daje on perspektywy na ciekawą i dobrze płatną pracę. Kto powinien się na niego zdecydować i gdzie warto podjąć naukę? Przeczytajcie.

Programowanie – informacje o studiach

Bez wątpienia jest to kierunek ścisły, idealny dla osób, które interesują się najnowszymi technologiami, kochają świat gier, aplikacji, elektrotechniki oraz programów komputerowych i chcą zgłębiać swoją wiedzę na ten temat. Wymaga ona analitycznego myślenia i ogólnych zdolności matematycznych, ale również pracowitości, systematyczności i samozaparcia. Kierunek ten nie należy do najłatwiejszych, potencjalni studenci muszą więc przygotować się na duża ilość nauki, jednak zdobycie dyplomu pozwoli im na rozpoczęcie satysfakcjonującej kariery zawodowej.

Obecnie programiści zajmują się nie tylko pisaniem i udoskonalaniem istniejącego już oprogramowania, ale również tworzeniem niezwykle popularnych aplikacji mobilnych. Prawdopodobnie każdy z nam ma ich przynajmniej kilka w swoim smartfonie – to właśnie pokazuje, jak ważny jest ten zawód. Programowania aplikacji można nauczyć się, wybierając ten kierunek na Wyższej Szkole Zarządzania i Ekologii w Warszawie. Studia I stopnia trwają 3,5 roku i kończą się otrzymaniem tytułu inżyniera.

Program nauczania

W czasie ich trwania studenci posiądą wiedzę z zakresu programowania aplikacji mobilnych i biznesowych, gier, a nawet robotów. Wśród przedmiotów znajdują się również mikro i makroekonomia, finanse i zarządzanie, grafika komputerowa, matematyka i fizyka. Studenci nauczą się tworzenia sieci komputerowych, baz danych i systemów operacyjnych, podstaw automatyki i robotyki oraz zarządzania projektami informatycznymi. Oczywiście to tylko niektóre z dziedzin. Oprócz wiedzy teoretycznej będą mieli możliwość zdobycia cennych umiejętności praktycznych, zdobywanych podczas ćwiczeń, zajęć w pracowniach czy praktyk.

Perspektywy zatrudnienia

Szeroki zakres wiedzy zdobywanej podczas studiów powoduje, że absolwenci tego kierunku mogą liczyć na duży wybór ofert pracy. Najczęściej znajdują oni zatrudnienie w firmach z branży IT na stanowisku Mobile Developerów, czyli osób odpowiedzialnych za tworzenie oraz udoskonalanie istniejących już aplikacji mobilnych i biznesowych. Wiele osób decyduje się również na założenie własnej firmy, która daje im jeszcze większą niezależność oraz możliwość pracy na własnych zasadach.

Patrząc na to, jak dużą popularnością cieszą się one w społeczeństwie, możemy powiedzieć, że jest to kierunek przyszłości, który gwarantuje specjalistom stabilne warunki pracy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here