Praca to dla Ciebie jedna wielka męczarnia? Nie chce CI się wykonywać podstawowych czynności służbowych, a od rana odliczasz czas do wyjścia z pracy? Żeby twoja sytuacja się odmieniła, powinieneś rozważyć wprowadzenie automotywacji do swojego życia.
Co to jest automotywacja?
Automotywacja, polega na motywowaniu samego siebie. Uczy nas skutecznego pobudzania się do działania, wyznaczanie sobie planów i skutecznego realizowania celów. Jeżeli nie nabierzemy chęci, żadna premia nie będzie nas w stanie zmobilizować do pracy.
Sposoby automotywacji
Nie ma jednej złotej metody na pobudzanie się do działania. Każdy człowiek jest inny i potrzebuje czegoś odmiennego. Na początku, należy się zastanowić co jest dla nas w życiu najważniejsze. Co jest naszym priorytetem i do czego dążymy.
Metod automotywacji jest wiele. Jedną z nich jest wyznaczanie sobie niewielkich zadań, celów. Po ich osiągnięciu możemy się nagradzać, ale sama satysfakcja już będzie motywująca. Aby zrealizować takie zadanie, najlepiej na początku nauczyć się planować swój dzień. Kolejną ważną cechą, która jest niezbędna przy automotywacji, to bycie konsekwentnym.
Przeczytaj też: http://artseven.pl/czy-drzemka-w-pracy-zwieksza-efektywnosc-pracownika/
Osoba, która chce być bardziej produktywna i zmotywowana do działania, powinna przede wszystkim przestać narzekać. Negatywne nastawienie do życia to największy błąd. Jeżeli już rano, budzimy się otwieramy oczy i czujemy, że to nie jest nasz dzień, prawdopodobieństwo że tak właśnie się stanie jest bardzo duże.
Jeżeli mamy do wykonania jakieś nowe obowiązki, za którymi nie przepadamy, nie możemy się nakręcać jeszcze bardziej. Powinniśmy przestać o tym myśleć i po prostu działać. Drugim sposobem jest poszukanie korzyści z wykonania nielubianej czynności. Należy nauczyć się słowa ‚chcę’ i zacząć je stosować, zamiast słowa ‚muszę’.
Automotywacja do pracy
Automotywacja nie jest wrodzoną cechą, musimy się jej niestety nauczyć. Wyrobić w sobie pozytywne nawyki. Przeszkodą w tym mogą stać się nie do końca poprawne przyzwyczajenia, na przykład takie jak, odkładanie pewnych czynności na później. Wykonywanie ich na ostatnią chwilę, również nie pomoże. Oczywiście istnieją osoby, które uwielbiają działać pod presją czasu, bo to jest idealna motywacja. Ale po co się stresować. Lepiej wprowadzić nagrody za wykonane czynności, niż kary.
Źródło: https://infratechsummit.pl/