Ile zarabia spawacz?

0
spawacz zarobki

Aby  zostać dobrym spawaczem, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale również sprawność fizyczna. Co więcej porządny spawacz cechuje się zręczną ręką i zdolnościami manualnymi. W pracy spawacza ważna jest dokładność i koordynacja. Spawacz powinien mieć rękę niczym chirurg. Kształcąc się na spawacza istnieje wiele specjalizacji. Sprawiają one, że zarobki mogą być nieco zróżnicowane. Ile tak naprawdę zarabia spawacz w Polsce?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-spawacz/

Ile zarabiasz jako spawacz? 

Zaczynając dopiero swoją przygodę jako spawacz pracujesz na początku w warsztatach lub fabrykach. Najbardziej popularne ścieżki to MAG 135 i MAG 136. Są to kursy, dla osób zatrudnionych na stanowisku spawacza, które chcąc nie chcąc muszą je ukończyć. Zarobki spawaczy różnią się w zależności od rodzaju zatrudnienia. W dużych firmach zarobią z pewnością więcej niż w małych, rodzinnych warsztatach.W tych mniejszych placówkach spawacze zarabiają od 2200 do 3000 zł brutto. We większych placówkach zarabia się od 4000 zł do nawet 6000 zł.

Wynagrodzenie na rękę – ile zarabia spawacz? 

Mediana wynagrodzenia, które może otrzymać spawacz jest to kwota 3196 zł netto. Wyniki te są przeprowadzone z badań na 434 tysiąca osób w tym roku ( 2020). 

Kryteria, które mają szczegółowy wpływ na wynagrodzenie to staż pracy, wykształcenie, wielkość firmy i województwo. 

Co miesiąc osoby na stanowisku spawacz, otrzymują płacę w postaci wymagrodzenia w kwocie 4410 zł brutto. 

Co druga osoba otrzymuje wynagrodzenie w widełkach od 3640 zł do 5230 zł. 

Poniżej takiej granicy znajduje się aż jedna czwarta wszystkich spawaczy. Jednak inna jedna czwarta spawaczy może liczyć się z kwotą wyższą niż 5230 zł. Zarobki wśród spawaczy tig i spawaczy mag w naszym kraju nie różnią się od siebie znacząco. Mediana spawaczy tig i mag jest to kwota 3196 zł netto.

Zobacz też: http://www.auric.pl/czy-warto-isc-na-studia-architektoniczne/

Wysokiej jakości casy na telefon dla każdego

0
casy na telefon

Inwestycja w asortyment wysokiej jakości to gwarancja zadowolenia. Nie warto zatem szukać produktów budżetowych, które wyprodukowane są z niskiej klasy tworzyw, ponieważ takie rozwiązania zazwyczaj nie zapewnią wysokiej klasy ochrony. Chcesz przekonać się, jak możesz zabezpieczyć swój smartfon przed standardowymi zmianami wynikającymi z regularnej eksploatacji? Najlepszym rozwiązaniem są znane i lubiane casy na telefon, które dostępne są w ofercie wielu renomowanych dystrybutorów i producentów. Poznaj produkty, które na Ciebie czekają już dziś.

Czy grafiki znajdujące się na casy na telefon muszą być z góry narzucone przez producentów? Z jakiego materiału produkowane są najlepsze propozycje i gdzie ich szukać? Ile kosztuje wyprodukowanie wysokogatunkowego modelu z dowolną grafiką? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w tym materiale, który stworzyliśmy na podstawie własnych doświadczeń. Przekonaj się, że wszystko może być o wiele prostsze, niż się to pozornie wydaje.

Motyw od producenta kontra własny nadruk

Coraz częściej możemy spotkać oferty, które zapewniają nam dostęp do szerokiej bazy grafik. Case na telefon powinien być w końcu produktem, który nie tylko będzie chronić smartfon przed uszkodzeniami, ale także zagwarantuje atrakcyjny design. Warto zatem zapoznać się zarówno z ozdobnymi, jak i tematycznymi propozycjami. Może okazać się, że dana marka doskonale wstrzeli się w Twoje indywidualne potrzeby i tym samym zapewni dostęp do satysfakcjonujących propozycji. Nie zapominaj jednak, że w razie naprawdę wysokich potrzeb i wymagań, zawsze możesz skorzystać z personalizacji i wariantu pozwalającego na wykonanie własnego nadruku. Przekonaj się, że to banalnie proste.

Wysokiej klasy tworzywa to gwarancja zadowolenia

Case na telefon nie ma prostego życia. Kiedyś telefon służył jedynie do telefonowania i wysyłania wiadomości tekstowych. Z czasem zaczęły jednak pojawiać się gry, opcje wysyłki obrazków za pomocą MMSów i coraz to nowsze funkcje. Nie trzeba było zatem długo czekać na kolorowe wyświetlacze, dotykowe ekrany, komunikatory i opcje internetowe. Dziś nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że smartfony służą nam niemal do wszystkiego. Realizujemy z ich pomocą zarówno obowiązki służbowe, uczymy się lub korzystamy z aplikacji rozrywkowych. Można powiedzieć zatem, że niemal nie odkładamy ich przez cały czas, gdy pozwala nam na to sytuacja. Są więc narażone na nadmierną eksploatację, której warto uniknąć. Case na telefon to asortyment pozwalający definitywnie wyeliminować problem zmian użytkowych, w postaci zarysowań itp.

Prowadzisz sklep internetowy? Sprawdź, jak zdobyć zaufanie klientów

0
Prowadzisz sklep internetowy? Sprawdź, jak zdobyć zaufanie klientów

Handel internetowy nieustannie zyskuje na znaczeniu. Coraz więcej ludzi, nawet tych, którzy początkowo podchodzili do tego sceptycznie, decyduje się na zakupy w sieci. Powstaje też więcej sklepów internetowych, których właściciele dostrzegają dla siebie szansę na rynku e-commerce. To z kolei przyczynia się do sporej konkurencji wśród e-sprzedawców, dla których utrzymanie się na rynku wcale nie jest łatwe.

W jaki sposób chronić wzór użytkowy?

0
wzór użytkowy

Wzór użytkowy możemy nazwać małym wynalazkiem. Wzór użytkowy jest to nowe i użyteczne rozwiązanie o charakterze technicznym, stworzone dla istniejącego już narzędzia. Jeśli znalazłeś takie rozwiązanie koniecznie chronię i zarabiaj. Rozwiązanie to sprawdzi się w wielu branżach nasyconych rywalizujący mi firmami. Dlaczego należy je chronić? Aby posiadać prawo do ochrony wzoru, który może być cennym pomysłem na zarobek.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/wzor-uzytkowy/

Co to jest wzór użytkowy? 

Zgodnie z istniejącymi przepisami, takim wzorem nazywamy nowe oraz użyteczne rozwiązanie techniczne, które dotyczy kształt obudowy oraz zestawienia przedmiotu o trwałej postaci.

W jaki sposób to zgłosić? 

Jeżeli udało nam się opatentować taki wzór. Musimy postarać się o udzielenie prawa ochronnego. O takie udzielenie może prosić sam twórca, współpracownicy, pracodawca, przedsiębiorca lub inna osoba, która ma prawo do uzyskania tego patentu.

Zgłoszenie musi być złożone do urzędu patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Najwygodniej je zrobić tą przez internet przez stronę internetową www.uprp.pl.

To takiego złożenia musimy dołączyć dokumenty takie jak:

• Opis wzoru użytkowego 

• Zastrzeżenie ochronne 

• Rysunki

Jaki jest koszt złożenia wniosku użytkowego?.

Za zgłoszenie wniosku osobiście lub korespondencyjnie zapłacimy 550 zł oraz dodatkowo 20 zł za każdą stronę ponad 20 stron opisu zastrzeżeń, a także rysunków.

Oświadczenie o korzystaniu z pierwszeństwa to koszt 100 zł.

Wniosek składany drogą elektroniczną jest to koszt 500 zł, dodatkowo 25 zł za każdą stronę ponad 20 stron opisu zastrzeżeń, a także rysunków.

Oświadczenie o korzystaniu z pierwszeństwa złożone drogą mailową, jest to koszt również 100 zł.

Co na koniec?

Na zakończenie dostajemy decyzję pozytywną lub też negatywną, czyli odmowną kropka prawo ochronne trafia wtedy do rejestru wzorów użytkowych.

Łatwiej jest opatentować wzór niż wynalazek. Patent na wynalazek jednak jest dłużej chroniony. Wzór użytkowy jest chroniony przez 10 lat pod warunkiem, że będziemy pamiętać o składaniu okresowych opłat.

Przykłady wzorów użytkowych

Na stronie urzędu patentowego znajdziemy przykłady takich urządzeń. Wśród nich znajdują się przedmioty takie jak:

• rower

• pudełko na czekoladki

• stolik 

• zegar wahadłowy

• zapalniczka 

• monitor 

• ponad 100 lamp 

• 30 okien 

• zamek do drzwi 

• oprawka kredki kosmetycznej z mechanizmem wysuwania sztyftu 

• buty rehabilitacyjne 

• uchwyt grzejnika 

• słoik 

• panel sterowania 

• zamknięcie opakowania kartonowego

Te oraz bardzo dużo innych przedmiotów posiada nowe oraz użyteczne rozwiązanie techniczne, które jego wynalazcy zgłosili do urzędu patentowego.

Dlaczego warto chronić wzór użytkowy?

Należy to robić, Dlatego że obecny Rynek jest napełniony firmami oferującymi bardzo podobne lub takie same produkty. W ten sposób zapewnienie ochrony własnemu patentowi może być naprawdę świetnym lekarstwem.

Dzięki temu za oferujemy klientom produkt, który jest „inny niż wszystko” co jest obecne na rynku.

Po zdobyciu takiego prawa ochronnego, możemy na nim zarabiać przez 10 lat. Dzięki temu, inni przedsiębiorcy nie mogą zrobić tego samego rozwiązania w swojej firmie.

Zobacz też: http://www.auric.pl/trzy-powody-aby-skonczyc-z-multitaskingiem/

Ulotki reklamowe – kiedy warto je wykorzystać w swoim biznesie?

0
Ulotki reklamowe

Marketing bezpośredni to jedna z form promocji, z której korzystają współczesne przedsiębiorstwa. Najlepszym przykładem tego typu reklamy są ulotki. W dzisiejszych czasach można wprawdzie korzystać z nowocześniejszych metod promowania marki, jednak mimo to, wiele firm nadal bardzo chętnie wykorzystuje je w różnorodnych kampaniach.

Poznaj pokolenie Z! Kim są, czego pragną i dokąd dążą? Dowiedz się więcej

0
Poznaj pokolenie Z! Kim są, czego pragną i dokąd dążą? Dowiedz się więcej

Są młodzi, pewni siebie i świadomi swoich potrzeb. Dopiero wchodzą na rynek pracy, ale mają wielkie plany na przyszłość i wiedzą, jak je osiągnąć. Są przedsiębiorczy a dzięki bezprzewodowej łączności czują się obywatelami świata. Technologia ma dla pokolenia Z bardzo duże znaczenie. Jest dla nich głównym źródłem rozrywki oraz poszerzania wiedzy.

Nie znają życia bez Internetu

Osoby urodzone po 1995 roku, bo tak definiuje się pokolenie Z, nie pamiętają czasów, w których technologia nie była głównym elementem napędzającym codzienność. Dorastali pośród coraz nowszych smartfonów, laptopów i tabletów. Nie wyobrażają sobie życia bez tych sprzętów i  często nie potrafią ich niczym zastąpić. Korzystają z licznych aplikacji mobilnych, robią zakupy online i są aktywnymi użytkownikami mediów społecznościowych. Smartfony są centrum zarządzania – służą nie tylko do dzwonienia, ale również wysyłania maili, robienia i przesyłania zdjęć, słuchania muzyki i oglądania filmów.

To właśnie dlatego młodzi ludzie poszukują innowacyjnych i wygodnych rozwiązań. Świetnym przykładem jest oferta Orange Flex, czyli Plan komórkowy w aplikacji, która daje stały dostęp do usług komórkowych oraz możliwość dodawania usług i kontroli nam zużyciem. Dzięki pakietom dodatkowym, takim jak Video, Social oraz Music Pass mogą bez limitu GB korzystać z najpopularniejszych serwisów udostępniających filmy oraz seriale, streamować ulubioną muzykę czy korzystać z portali społecznościowych bez obaw o zmniejszający się transfer danych..

Są niezależni i tego wymagają od innych

Pokolenie Z to ludzie świadomi swojej wartości. Mają dostęp do dobrego wykształcenia, mogą podróżować oraz kontaktować się z kimś przebywającym na drugim krańcu kuli ziemskiej. Technologia daje im bardzo wiele możliwości, które umiejętnie wykorzystują. Nie zadowalają się jednak pierwszym lepszym rozwiązaniem. Chcą być wolni, niezależni i niczym nieograniczeni. Tendencję tę widać nawet podczas wyboru operatora komórkowego. Młodzi ludzie coraz chętniej sięgają po oferty takie jak Orange Flex, gwarantujące pełną swobodę – nie ograniczają ich długoterminowe umowy czy wysokie koszty usług. Korzystają z niej tak długo, jak chcą, dowolnie dopasowując do aktualnych potrzeb,  a gdy im się znudzi, jednym kliknięciem mogą zrezygnować z subskrypcji.

Świat wirtualny zamiast rzeczywistego

Ludziom z pokolenia Z często zarzuca się, że zbyt wiele czasu poświęcają nowym technologiom, zupełnie zapominając o rzeczywistości, która ich otacza. Chętnie przesiadują na portalach społecznościowych, lecz często nie mają czasu ani ochoty na realne spotkania. Wysyłają setki wiadomości poprzez komunikatory, za to pisanie ręczne przysparza im kłopotów. Coraz częściej czytają e-booki, odkładając na bok książki papierowe. Nie powinniśmy jednak dziwić się, ponieważ postępująca komputeryzacja jest naturalną częścią ich życia.

Aplikacje dedykowane

0
Aplikacje dedykowane

Najnowsze technologie informatyczne zdobywają coraz większą popularność w szeroko rozumianym biznesie. Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą branża IT. Bardzo dobrym przykładem są dedykowane aplikacje, które każdego dnia ułatwiają szereg procesów w różnych segmentach funkcjonowania firmy.

Aplikacje dedykowane mają tę przewagę nad tradycyjnym oprogramowaniem komputerowym, że są niczym ubranie skrojone na miarę klienta – idealnie do niego dopasowane. Dzięki temu w możliwie najlepszy sposób pozwalają na wykorzystanie ich możliwości. Każda firma posiada własną specyfikę, w oparciu o nią dopiero można tworzyć precyzyjne i przede wszystkim skuteczne oprogramowanie. Nie istnieją aplikacje, które zawsze i wszędzie będą odpowiadać każdemu zapotrzebowaniu.

Jedną z branż, w której doskonale to widać jest e-commerce. Internetowy handel przybiera różne wymiary. Każdy rodzaj towarów ma swoją specyfikę, która następnie przekłada się na strategię sprzedażową czy procesy marketingowe. Również w zakresie IT wymaga dedykowanych aplikacji, które będą w zupełności kompatybilne z wymaganiami i oczekiwaniami.

Oczywiście, istnieje także szereg innych procesów, które w ramach zastosowania dedykowanych aplikacji można przyśpieszyć, zautomatyzować czy wręcz zrewolucjonizować. Wszystko zależy od wymagań poszczególnych klientów. Branża z pewnością znajdzie satysfakcjonujące rozwiązania.

Warto już dzisiaj zastanowić się nad rozwojem przedsiębiorstwa w tym kierunku. Zobacz: https://innovationsoftware.pl/rozwiazania-dedykowane/aplikacje-dedykowane/

Automotywacja – na czym polega?

0
Automotywacja - metody

Praca to dla Ciebie jedna wielka męczarnia? Nie chce CI się wykonywać podstawowych czynności służbowych, a od rana odliczasz czas do wyjścia z pracy? Żeby twoja sytuacja się odmieniła, powinieneś rozważyć wprowadzenie automotywacji do swojego życia.

Co to jest automotywacja?

Automotywacja, polega na motywowaniu samego siebie. Uczy nas skutecznego pobudzania się do działania, wyznaczanie sobie planów i skutecznego realizowania celów. Jeżeli nie nabierzemy chęci, żadna premia nie będzie nas w stanie zmobilizować do pracy.

Sposoby automotywacji

Nie ma jednej złotej metody na pobudzanie się do działania. Każdy człowiek jest inny i potrzebuje czegoś odmiennego. Na początku, należy się zastanowić co jest dla nas w życiu najważniejsze. Co jest naszym priorytetem i do czego dążymy.

Metod automotywacji jest wiele. Jedną z nich jest wyznaczanie sobie niewielkich zadań, celów. Po ich osiągnięciu możemy się nagradzać, ale sama satysfakcja już będzie motywująca. Aby zrealizować takie zadanie, najlepiej na początku nauczyć się planować swój dzień. Kolejną ważną cechą, która jest niezbędna przy automotywacji, to bycie konsekwentnym.

Przeczytaj też: http://artseven.pl/czy-drzemka-w-pracy-zwieksza-efektywnosc-pracownika/

Osoba, która chce być bardziej produktywna i zmotywowana do działania, powinna przede wszystkim przestać narzekać. Negatywne nastawienie do życia to największy błąd. Jeżeli już rano, budzimy się otwieramy oczy i czujemy, że to nie jest nasz dzień, prawdopodobieństwo że tak właśnie się stanie jest bardzo duże.

Jeżeli mamy do wykonania jakieś nowe obowiązki, za którymi nie przepadamy, nie możemy się nakręcać jeszcze bardziej. Powinniśmy przestać o tym myśleć i po prostu działać. Drugim sposobem jest poszukanie korzyści z wykonania nielubianej czynności. Należy nauczyć się słowa ‚chcę’ i zacząć je stosować, zamiast słowa ‚muszę’.

Automotywacja do pracy

Automotywacja nie jest wrodzoną cechą, musimy się jej niestety nauczyć. Wyrobić w sobie pozytywne nawyki. Przeszkodą w tym mogą stać się nie do końca poprawne przyzwyczajenia, na przykład takie jak, odkładanie pewnych czynności na później. Wykonywanie ich na ostatnią chwilę, również nie pomoże. Oczywiście istnieją osoby, które uwielbiają działać pod presją czasu, bo to jest idealna motywacja. Ale po co się stresować. Lepiej wprowadzić nagrody za wykonane czynności, niż kary.

Źródło: https://infratechsummit.pl/

Dobry antywirus na Windowsa

0
Dobry antywirus na Windowsa

Windows to niezmiennie od wielu lat najbardziej popularny system operacyjny, który używamy na naszych komputerach. Występuje powszechnie w naszych: domach, szkołach, zakładach pracy czy urzędach administracji publicznej. To pod ten system operacyjny firmy w pierwszej kolejności piszą swoje oprogramowanie. Niestety, popularność ta posiada także swoje wady. Większość wirusów i złośliwego oprogramowania tworzona jest po to, aby zainfekować właśnie komputery funkcjonujące na tym systemie. Dlatego też odpowiedni antywirus na Windowsa jest kluczem do jego prawidłowego funkcjonowania.

Jakie funkcje powinno spełniać oprogramowanie antywirusowe?

Przede wszystkim powinno zapewniać całościową ochronę, wszystkich obszarów naszego życia cyfrowego. Od ochrony dzieci i danych osobowych, aż po bezpieczeństwo naszej bankowości mobilnej. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest możliwość instalacji oprogramowania na większej ilości komputerów i urządzeń mobilnych. Dzięki temu pełną ochroną cyfrową zostaniemy objęci nie tylko my, ale także nasi bliscy. Co ważne, antywirus powinien także zawierać ochronę w czasie rzeczywistym, przy jednoczesnym nieobciążaniu wydajności pracy komputera. Oprogramowanie oferowane przez firmę Kaspersky jawi się jako najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku w tym zakresie.

Z pewnością warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które firma oferuje dla użytkowników systemu Windows: https://www.kaspersky.pl/antivirus

Czy antywirus na Windowsa jest konieczny?

Zdecydowanie tak, gdyż jest to system, pod który napisano większość wirusów i złośliwego oprogramowania. Powinien być szczególnie chroniony przez najlepszej klasy zabezpieczenia dostępne na rynku. W przeciwnym razie musimy liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Takimi jak zainfekowanie naszego komputera, wyciek danych osobowych i prywatnych informacji czy nawet włamanie na konto bankowe. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że coraz więcej obszarów naszego codziennego życia przenosi się do Internetu. To natomiast sprawia, że niefrasobliwe podejście do cyberbezpieczeństwa może kosztować nas bardzo wiele w świecie rzeczywistym. Lepiej jest nie dopuścić do takiego stanu rzeczy.

Niestety, duża część społeczeństwa wciąż lekceważy kwestie związane z bezpieczeństwem komputerów i urządzeń mobilnych. Rokrocznie z tego tytułu ponosimy ogromne koszty. Edukacja obywatelska w tym zakresie jest niezwykle ważna. Jednorazowy wydatek na odpowiednie oprogramowanie może pozwolić nam zaoszczędzić o wiele wyższe kwoty, wynikające ze strat, które potencjalnie możemy ponieść.

Chcesz nauczyć się programowania? Te studia są dla Ciebie

0

Programowanie to jeden z chętniej wybieranych kierunków studiów. Nic w tym dziwnego, ponieważ daje on perspektywy na ciekawą i dobrze płatną pracę. Kto powinien się na niego zdecydować i gdzie warto podjąć naukę? Przeczytajcie.

Programowanie – informacje o studiach

Bez wątpienia jest to kierunek ścisły, idealny dla osób, które interesują się najnowszymi technologiami, kochają świat gier, aplikacji, elektrotechniki oraz programów komputerowych i chcą zgłębiać swoją wiedzę na ten temat. Wymaga ona analitycznego myślenia i ogólnych zdolności matematycznych, ale również pracowitości, systematyczności i samozaparcia. Kierunek ten nie należy do najłatwiejszych, potencjalni studenci muszą więc przygotować się na duża ilość nauki, jednak zdobycie dyplomu pozwoli im na rozpoczęcie satysfakcjonującej kariery zawodowej.

Obecnie programiści zajmują się nie tylko pisaniem i udoskonalaniem istniejącego już oprogramowania, ale również tworzeniem niezwykle popularnych aplikacji mobilnych. Prawdopodobnie każdy z nam ma ich przynajmniej kilka w swoim smartfonie – to właśnie pokazuje, jak ważny jest ten zawód. Programowania aplikacji można nauczyć się, wybierając ten kierunek na Wyższej Szkole Zarządzania i Ekologii w Warszawie. Studia I stopnia trwają 3,5 roku i kończą się otrzymaniem tytułu inżyniera.

Program nauczania

W czasie ich trwania studenci posiądą wiedzę z zakresu programowania aplikacji mobilnych i biznesowych, gier, a nawet robotów. Wśród przedmiotów znajdują się również mikro i makroekonomia, finanse i zarządzanie, grafika komputerowa, matematyka i fizyka. Studenci nauczą się tworzenia sieci komputerowych, baz danych i systemów operacyjnych, podstaw automatyki i robotyki oraz zarządzania projektami informatycznymi. Oczywiście to tylko niektóre z dziedzin. Oprócz wiedzy teoretycznej będą mieli możliwość zdobycia cennych umiejętności praktycznych, zdobywanych podczas ćwiczeń, zajęć w pracowniach czy praktyk.

Perspektywy zatrudnienia

Szeroki zakres wiedzy zdobywanej podczas studiów powoduje, że absolwenci tego kierunku mogą liczyć na duży wybór ofert pracy. Najczęściej znajdują oni zatrudnienie w firmach z branży IT na stanowisku Mobile Developerów, czyli osób odpowiedzialnych za tworzenie oraz udoskonalanie istniejących już aplikacji mobilnych i biznesowych. Wiele osób decyduje się również na założenie własnej firmy, która daje im jeszcze większą niezależność oraz możliwość pracy na własnych zasadach.

Patrząc na to, jak dużą popularnością cieszą się one w społeczeństwie, możemy powiedzieć, że jest to kierunek przyszłości, który gwarantuje specjalistom stabilne warunki pracy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

ZOBACZ TEŻ