Najpopularniejsze skrypty do tworzenia sklepów internetowych – który wybrać?

0
Najpopularniejsze skrypty do tworzenia sklepów internetowych - który wybrać?

Planując start działalności internetowej ważną decyzją jest to na jakiej platformie sprzedażowej oprzemy nasz sklep. W ofercie znajduje się szeroki wachlarz różnorodnych skryptów, które różnią się od siebie możliwościami, intuicyjnością czy funkcjonalnością.
Do wyboru mamy platformy darmowe oraz płatne. Do dzisiejszego porównania wybrane zostały najpopularniejsze darmowe usługi. Które z nich są najbardziej godne uwagi?

PrestaShop

Jest jednym z najbardziej popularnych sklepów internetowych, który najlepiej sprawdzi się
w przypadku małych i średnich sklepów do standardowego handlu. Sama obsługa PrestaShop jest bardzo prosta i intuicyjna, dzięki przejrzystemu panelowi CMS. Sklep oferuje bardzo duży wybór darmowych szablonów graficznych, a jego funkcjonalność można rozbudowywać różnymi modułami, często również darmowymi. Duża społeczność należąca do grona użytkowników platformy powoduje, że dostawcy usług wprowadzają nowe moduły do systemu. Niestety, PrestaShop nie nadaje się do obsługi dużych sklepów, a duże ilości produktów spowalniają jego działanie.

Magento

Równie popularna jak PrestaShop jest platforma Magento, która poza darmową wersją występuje też w wersji płatnej. Skupiając się jednak na darmowej wersji – występuje tam
o wiele więcej możliwości niż we wcześniej opisywanej platformie, posiada rozbudowany system raportowania i analizy, system płatności oraz zarządzanie produktami. Do Magento istnieje wiele gotowych dodatków i rozszerzeń, a ze względu na wysoką liczbę użytkowników można liczyć na wsparcie w razie problemów. Większa funkcjonalność sklepów wymaga jednak mocniejszego serwera, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, sam panel administratora nie jest zbyt intuicyjny.

OpenCart

OpenCart daje zdecydowanie mniejsze możliwości niż PrestaShop i Magento, jednak wystarczy do utworzenia prostego sklepu internetowego, który można rozbudować wtyczkami. Trzeba liczyć się jednak z tym, że OpenCart ma być z założenia prostym skryptem, dlatego dodanie kolejnych rozszerzeń spowolni działanie sklepu. Prosta obsługa panelu i niewielkie wymagania techniczne na pewno ułatwią start w branży osobom początkującym. Wiąże się to jednak z tym, że możliwości panelu nie są spektakularne.

WooCommerce

Na koniec nie tyle skrypt, co rozbudowana wtyczka do WordPressa, która poszerza możliwości strony o sprzedaż online. Posiadacze strony na WordPressie z pewnością poradzą sobie z obsługą, sama instalacja jest szybka i łatwa, do tego dochodzi również spora ilość wtyczek, które rozbudują funkcjonalność sklepu. Z drugiej strony, osoby mające styczność z WordPressem po raz pierwszy mogą gubić się przy obsłudze panelu. Większa liczba produktów będzie wymagała również serwera z dobrymi parametrami.

Jak widać – wśród popularnych skryptów jest z czego wybierać, dlatego swój wybór warto oprzeć o potrzeby i wymagania sklepu. Trzeba również pamiętać o szerokiej perspektywie decyzji – początkowo niewielkie sklepy, mogą szybko przerodzić się w coś większego, zatem warto wybiec myślami trochę w przód.

SMS czy Push – co wybrać?

0
SMS czy Push – co wybrać

Firmy prześcigają się w pomysłach na skuteczne dotarcie do klienta. Każda z nich ma swój indywidualny pomysł na to, by zwiększyć konwersję a co za tym idzie powiększyć zyski. Mnóstwo przedsiębiorstw decyduje się na korzystanie z powiadomień. Stają wtedy przed niełatwym wyborem – powiadomienia push czy SMS?

Jak pisać teksty na strony internetowe?

0
Jak pisać teksty na strony internetowe?

Strona internetowa jest najważniejszą wizytówką Twojej firmy. To ona stanowi cenne źródło informacji dla Twoich klientów i jest jednym z kluczowych narzędzi marketingowych. Właśnie dlatego powinieneś zadbać nie tylko o jej stronę estetyczną czy responsywność. Równie istotne jest wypełnienie serwisu www odpowiednim contentem. Jak pisać teksty na strony internetowe, żeby „działały”? Oto kilka wskazówek.

Dlaczego treść jest w ogóle ważna? Ponieważ to w niej zawarty jest kluczowy przekaz Twojej marki. To za pośrednictwem słów informujesz klientów o tym, co robi Twoja firma, czym wyróżniają się jej produkty oraz dlaczego warto wybrać Ciebie, a nie konkurencję. A skoro tak, teksty na stronę internetową powinny być:

 • merytoryczne,
 • napisane w odpowiednim stylu,
 • przejrzyste i komunikatywne.

Spójrzmy na nie w każdym z tych aspektów.

Merytoryka tekstów na stronę internetową, czyli co?

Czasy „pisania o niczym”, tylko dla celów związanych z pozycjonowaniem, dawno odeszły do lamusa historii. Choć i dzisiaj treści na stronę www powinny być zoptymalizowane pod kątem SEO, liczy się przede wszystkim ich jakość oraz merytoryka. Pustosłowie nie jest mile widziane – ani przez odbiorców, ani przez algorytmy Google.

Zadbaj więc, aby teksty na Twoją stronę internetową:

 • zawierały wszystkie niezbędne informacje – niech będzie w nich dużo konkretów, a nie ogólnych informacji, które można by powielić w wielu miejscach,
 • precyzyjnie wyjaśniały, czym się zajmujesz i jak to robisz – to szczególnie ważne, jeśli działasz w niszowej branży, a specyfika Twoich usług / produktów nie jest dobrze znana odbiorcom,
 • były pełne jak najbardziej konkretnych danych – w cenie są precyzyjne liczby oraz fakty.

Jaki styl treści na stronę internetową?

Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Dlaczego? Ponieważ wszystko zależy od tego:

 • w jakiej branży działasz – inny styl przystoi kancelarii prawnej, a inny producentowi młodzieżowych gadżetów,
 • jaka jest ogólna strategia komunikacji z klientem – bardziej oficjalna czy przyjacielska?
 • Jaki jest Twój target – inaczej pisze się do odbiorcy w wieku 18-30, a inaczej do klienta biznesowego w średnim wieku.

Istotne jest jednak, aby teksty na strony internetowe były spójne pod względem stylistycznym. Zadbaj np. o to, aby na wszystkich podstronach w podobnym tonie zwracać się do odbiorców. Istotne jest między innymi, aby unikać zróżnicowania sposobów zwracania się do odbiorcy (jeśli na „Ty”, to wszędzie, a jeśli per „Państwo”, to również bez zmiany).

Przejrzystość i komunikatywność

Treści na stronę internetową nie pisze się „sobie a muzom”. Powstają z myślą o osobach odwiedzających serwis www. Mają:

 • dostarczyć im niezbędnych informacji – prosto i skutecznie,
 • wskazać, dlaczego Twoja oferta jest atrakcyjna.

Dlatego istotne jest, aby zadbać m.in. o:

 • pisanie krótkimi, przejrzystymi zdaniami,
 • unikanie nadmiernie rozbudowanych peryfraz,
 • przejrzystość graficzną treści – wypunktowania i nagłówki służą również celom SEO.

Warto także pisać językiem korzyści, który wzmacnia skuteczność przekazu i zachęca potencjalnego klienta do podjęcia interakcji.

Obawiasz się, że sam nie podołasz z profesjonalnym przełożeniem swoich pomysłów na treści na atrakcyjny content? Skorzystaj z pomocy profesjonalnej agencji copywriterskiej. W ten sposób zyskasz pewność, że treści w serwisie internetowym skutecznie dotrą do Twojej grupy docelowej.

Poznaj nowoczesne technologie w iPhone’ach

0
Poznaj nowoczesne technologie w iPhone’ach

Firma Apple to potentat w branży telefonów komórkowych. Stworzony przez nią iPhone, który po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2007 roku, do dziś doczekał się wielu następców, a najnowsze modele urządzenia są po brzegi naszpikowane technologią. Oto co zaskoczy Cię w iPhone’ach!

Opakowania reklamowe i ich rodzaje

0
Opakowania reklamowe i ich rodzaje

Aby produkt mógł się wyróżnić i jasno dawać klientom do zrozumienia to, do jakiej marki należy, powinien on posiadać odpowiednie opakowanie. Takie opakowania mogą służyć do sprzedaży, ale opatrzone odpowiednią reklamą, staną się ciekawym elementem kampanii promocyjnej marki.

Który hosting w Polsce wybrać?

0
Który hosting w Polsce wybrać?

Trochę teorii -czyli czym jest serwer i hosting.

Każdy przedsiębiorca wie, że dzisiejszym światem rządzi Internet. Każda firma, chcąca się rozwijać powinna mieć swoją własną stronę internetową. Dzięki stronie www można zaznaczyć swoje miejsce na rynku. Strona pozwala m.in. na dotarcie do klientów oraz promocję swoich produktów i usług. Strona firmowa powinna również posiadać serwer i hosting stron. Serwer można określić jako całodobową maszynę, na której umieszcza się stronę internetową. W celu lepszego zobrazowania czym jest serwer, warto posłużyć się przykładem. Wyobraź sobie, że strona internetowa mieści się w Twoim firmowym komputerze. W sytuacji braku wykupionego serwera inni ludzie będą mogli zobaczyć Twoją stronę internetową tylko wtedy, gdy Twój komputer będzie włączony. Jeśli wyłączysz komputer, to nikt nie zobaczy Twojej strony www. Teraz czas na wyjaśnienie pojęcia hosting. Hosting to nic innego jak usługa, dzięki której możesz udostępniać na serwerze miejsca oraz zasobów. Teraz już wiesz, dlaczego warto, jest wykupić serwer i hosting. Dostawcy usług internetowych prześcigają się w ofertach hostingu. Coraz więcej osób poleca firmę Cal.pl. Cal.pl to zdecydowanie jeden z najlepszych dostawców usług internetowych w Polsce. Przemawia za nią dobra jakość oraz wieloletnie doświadczenie.

Dlaczego warto wykupić hosting w Cal.pl? Dlaczego Warto nam zaufać?

Cal.pl zajmuje się hostingem od 15 lat. Dostarcza serwery zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. Serwery oferowane przez nich oparte są na dyskach SSD, oprogramowaniu CloudLinux i serwerze Litespeed. Dzięki temu ich klienci otrzymują stabilne, a przede wszystkim bezpieczne i szybkie serwery dla swoich stron www. W razie przeciążeń strony nie są blokowane. Jak widać, hosting oferowany przez cal działa prężnie i skutecznie. Dla firmy bezpieczeństwo klientów jest rzeczą nadrzędną. W związku, z tym oferują klientom darmową ofertę aktywacji tzw. umowy RODO. W swojej ofercie cal posiada hosting wirtualny www oraz hosting reseller. Co możesz zyskać, ufając im? Jako firma cal.pl ddają każdemu możliwość przetestowania hostingu przez 7 dni za darmo bez podejmowania żadnych zobowiązań na dłuższy czas. Gwarantują dostępność usług na poziomie 99,9%. Monitorują serwery całodobowo przez cały rok. Dodatkowo decydując się na współpracę z cal zyskasz darmową pomoc techniczną, kreator stron internetowych oraz instalator aplikacji. Jeśli przejdziesz do nich od innego dostawcy o otrzymasz darmowo 4 miesiące dodatkowego abonamentu. To jeszcze nie wszystko! Twój serwer zostanie przegrany do cal.pl całkowicie bezpłatnie. Jeśli posiadasz dużą liczbą domen internetowych, skrzynek e-mail, lub stron www to polecam hosting Reseller. Dzięki temu sam możesz stać się firmą hostingową. Każdy użytkownik może administrować konto hostingowe zachowując też dostęp do konta jako reseller. Bez obaw w razie konieczności cal zajmie się problemami technicznymi, infrastrukturą i bezpieczeństwem. Posiadają bardzo szybko działającą obsługę klienta i szybki suport.

Jaki sprzęt muzyczny wybrać dla miłośnika muzyki?

0
Jaki sprzęt muzyczny wybrać dla miłośnika muzyki?

Nowoczesna elektronika pozwala nagrać w domu utwór, który kiedyś wymagałby całej orkiestry. Sprzęt tego typu stale tanieje i dziś kontroler DJ czy mikser nie są już nieosiągalnym marzeniem. Co jeszcze warto kupić osobie, która kocha muzykę?

Poznaj Samsung Galaxy Note 9

0
Poznaj Samsung Galaxy Note 9

Jeśli zastanawiasz się czym szczególnych wyróżnia się świeżutki, jak ciepłe bułeczki model od Samsunga z pewnością dowiesz się wszystkich niezbędnych aspektów dzięki naszemu poradnikowi.

Nie tak dawno mieliśmy okazję oglądać nowy model Samsunga Galaxy. Mowa oczywiście o Note 9, który zdecydowanie wyprzedził konkurencję nawet z tak popularnej i renomowanej na całym świecie firmy, jaką jest Apple. Co prawda nowoczesny model niczym szczególnym na pierwszy rzut oka nie różni się od swojego wcześniejszego poprzednika, jakie wypłynął na rynek w ubiegłym roku. Niemniej jednak, jeśli chodzi o parametry, producenci naprawdę bardzo się postarali

Ponadto,  dostrzegamy identyczny design, takie same materiały czy zaokrąglenia tylnej części, ale bez wątpienia nie jest to nic złego. Obudowa pozostała solidna, model doskonale leży w dłoni i ma takie same wymiary, jak jego poprzednik, co ułatwia codzienne użytkowanie.

Samsung Galaxy Note 9 ma o 1/10 cala większy ekran. Dostępny dla użytkowników jest wyświetlacz Super Amoled o przekątnej 6,4 cala. To największy jak do tej pory montowany w modelach typu Note ekran.  Telefon doskonale reaguje na dotyk, szybko zbiera odciski palców i działa precyzyjnie. Jest doskonałym modelem dla średnio wymagających użytkowników, którzy nie oczekują od swoich modeli wyjątkowych funkcji jednak cenią sobie wygodę, prostotę wykonania, a także trwałość telefonu.

Wytrzymałość baterii naszym zdaniem nie pozostawiła w trakcie naszych testów wiele do życzenia. Samsung Galaxy Note 9 może poszczycić się między innymi rysikiem S Pen oraz wytrzymałą baterią. Jest to bowiem akumulator o pojemności 4000 mAP, więc klasyfikuje się nieco wyżej niż jego poprzednicy gdyż dla przykładu ma pojemność niemal 20% większą niż Galaxy Note 8. Ponadto specjaliści uważają, że ma mniejsze zapotrzebowanie na energię podzespołów, z tego też względu urządzenie jest nieco cięższe. Waży więcej niż 200 g.

Następnie warto przeanalizować kwestię jaką jest rysik.  Obecnie może poszczycić się byciem elektromechanicznym urządzeniem, łączy się przez ze smartfonem przez system Bluetooth i w jego skład dołożono superkondensator. Podtrzymuje on ,,przy życiu” rysik przy użyciu przez około pół godziny do 200 kliknięć. Od teraz dodatkowy rysik S Pen, może służyć jako zdalny pilot do kontroli niektórych funkcji telefonu.

Biorąc pod uwagę kwestie aparatu dodano kilka nowych serii oraz asystent robienia zdjęć. Wykrywa dodatkowo sytuacje, kiedy robimy zdjęcia pod słońce, czy moment w którym ktoś z pozujących ma zamknięte oczy. Ponadto nowością pozostaje głośnik stereo i tryb Dolby Atmos oraz kilka programowych dociągnięcie. Kupując tak dobry model należy zagwarantować mu również odpowiednią ochronę.  Najlepiej oryginalne etui do Galaxy Note 9,  nie powinno się zapominać o szkle hartowanym 8 H lub 9H.

Lista 10. najdrożej sprzedanych domen na świecie

0
Lista 10. najdrożej sprzedanych domen na świecie

Chwytliwa i oryginalna nazwa domeny jest połową sukcesu do zaistnienia w świecie Internetu. Jak wybrać odpowiednią nazwę domeny można przeczytać na blogu https://blog.cal.pl/jak-wybrac-odpowiednia-nazwe-domeny-i-na-co-zwrocic-uwage/. Dlatego też wiele firm decyduje się zainwestować ogromne pieniądze na jej zakup. Łącznie, ze sprzedaży 10 najdroższych domen na świecie, uzyskano 300 mln $, a w kwietniu 2016 roku, suma ze sprzedaży wszystkich domen na świecie wyniosła przeszło 314 mln $. Poniżej ukazano listę 10 najdroższych domen na świecie.

 1. com – 90 mln $
  Najdroższa na świecie domena, rejestracji dokonano w 1997 roku.
 2. com – 49,7 mln $
  Domenę nabyła firma prowadząca działalność w zakresie ubezpieczeń samochodowych
 3. com – 35,6 mln $
  Firma zakupiła zarówno domenę jak i stronę www. Działalność również ze sfery ubezpieczeń
 4. com – 35 mln $
  Stronę kupiono w celu uchronienia od sprzedania jej innemu podmiotowy. Związana jest z wynajmem mieszkań na czas wakacji
 5. com – 30 mln $
  Domenę sprzedano firmie, która zajmuje się wynajmem odrzutowców
 6. com – 18 mln $
  Domenę sprzedała firma marketingowa, ponadto strona dalej jest aktywna i dotyczy tematyki informatycznej
 7. com – 17 mln $
  Właścicielem domeny stała się chińska firma, która tworzy oprogramowania i mobilne aplikacje
 8. com – 16 mln $
  Domenę nabyła firma marketingowa QuinStreet w 2009 r. Na stronie publikowane są treści dotyczące ubezpieczeń
 9. com – 15 mln $
  Początkowo pod domeną prowadzono blog na temat finansów, natomiast aktualnie jest to serwis podejmujący podobną tematykę
 10. com – 13 mln $
  W związku ze sprzedażą tej domeny, dokonano zapisu w księdze rekordów Guinessa.

Z upływem czasu popularność domen, które zakupiono za ogromne kwoty, zaczęła spadać. Niegdyś znane domeny takie jak, fund.com czy beer.com, obecnie przestają liczyć się w wirtualnym świecie i ruch na nich jest znikomy. W ostatnim czasie zauważa się rozwój chińskich przedsiębiorstw jako udziałowców, którzy dysponują niemalże 88% domenami dwuliterowymi z rozszerzeniem .com. Przewiduje się, że ich wzrost na rynku może spowodować istotne zmiany w sprzedaży domen na świecie.

Sporządzono także ranking 10 najdroższych domen, które zakupiono za gotówkę.

 1. Sex.com – 13 mln $
 2. Fund.com – 9,9 mln $
 3. Porn.com – 9,5 mln $
 4. Porno.com – 8,8 mln $
 5. Diamond.com – 7,5 mln $
 6. Z.com – 6,7 mln $
 7. Slots.com – 5,5 mln $
 8. Toys.com – 5,1 mln $
 9. Clothes.com – 4,9 mln $
 10. Ig.com – 4,7 mln $

Tekst powstał we współpracy z https://www.cal.pl/domeny

Systemy IT dla sektora finansowego

0
Systemy IT dla sektora finansowego

Nowoczesny system IT w dużych firmach finansowych to teraz norma i obowiązek. Zbyt dużo danych finansowych przepływa przez tego rodzaju firmy dlatego o wiele łatwiej i bezpieczniej jest nimi zarządzać z poziomu komputera niż z poziomu kartki papieru. Oprogramowanie finansowe sprawia, że zarządzanie finansami jest łatwiejsze oraz przystępne dla pracownika oraz klienta.

ZOBACZ TEŻ