Freelancing jako popularna forma internetowego biznesu

0
Freelancing jako popularna forma internetowego biznesu

Prowadzenie własnej działalności wcale nie musi wiązać się z drogim, profesjonalnym biurem i masą formalności. Jeżeli nie lubisz mieć nad sobą szefa, który pilnuje Twoich terminów i narzuca Ci rytm pracy, najlepszym rozwiązaniem będzie praca jako freelancer. Ta forma biznesu opiera się na pracowaniu na zlecenie za pośrednictwem Internetu. Wystarczy, że będziesz zbierać zlecenia od pojedynczych klientów. Ilość pracy możesz dostosować do tego, jak duże zarobki chcesz osiągnąć. Im więcej zleceń, tym więcej pieniędzy. Freelancerem można być tworząc chociażby grafiki, filmy, czy animacje na zamówienie. Jeżeli nie wiesz, jak zacząć przygodę z tą formą działalności, zachęcamy do przeczytania tego poradnika, z którego dowiesz się, jakie aspekty są najistotniejsze w pracy wolnego strzelca.

Jak rozpocząć pracę freelancera?

Zacznij od przygotowania swojego portfolio oraz strony internetowej z ofertą. Klient musi dokładnie wiedzieć, czym się zajmujesz i jakiego typu zlecenia możesz dla niego wykonać. Konieczne jest do tego posiadanie własnego portfolio, w którym umieścisz wszystkie swoje dotychczasowe prace. Jest to Twoja wizytówka, dlatego godne uwagi powinny być nie tylko same prace, ale także forma, jaką przybierze portfolio. Bez portfolio nie będziesz budził zaufania klientów, a dodatkowo z pewnością nie dostaniesz zbyt wysokiej stawki.

Drugą kwestią jest dobra reklama. Zdarza się, że pozyskanie klientów następuje w wyniku polecenia, aczkolwiek nie oszukujmy się – jeśli nie będziemy się reklamować, nikt nie będzie o nas wiedział. Warto więc ogłosić się ze swoimi usługami na branżowych portalach lub internetowym forum.

Tym, o czym nie powinien zapominać dobry, szanujący się freelancer jest odpowiednia stawka. Wiadomo, że na rynku mamy do czynienia ze sporą konkurencją, dlatego proponowane przez nas ceny nie mogą być kosmiczne. Jednakże nazbyt niskie stawki po prostu niszczą rynek i nie świadczą dobrze o freelancerze ani o jego usługach.

Równie istotne w pracy wolnego strzelca są formalności, takie jak podpisywanie umów. Nie powinniśmy o tym zapominać, gdyż tylko to gwarantuje nam uczciwość klienta i otrzymanie zapłaty za swoją prace, przypomina copywriter współpracujący z https://carted.pl/. Należy tu podpisywać umowę o dzieło, umowę o współpracy bądź też formularz zamówienia. Poza tym pierwszorzędną kwestią są terminy. Tej kwestii pilnuj nadzwyczaj uważnie, bo niedotrzymywanie ich jest wręcz niedopuszczalne i może zaważyć o naszej reputacji. Freelancing w dużej mierze bazuje na poleceniu i opiniach różnych klientów, dlatego lepiej nie ryzykować, że ktoś wypomni nam nieterminowość, gdy akurat mieliśmy szansę na świetne zlecenie.

Ostatnia rada, która pomoże Ci osiągnąć sukces, jest taka, byś był cierpliwy. Pamiętaj, że na początku, kiedy jeszcze nie posiadasz rozbudowanego portfolio, nie możesz wymagać, że od razu będziesz dostawać wielkie i świetnie płatne zlecenia.  Czasem trzeba pomęczyć się z czymś mniej opłacalnym, by móc wrzucić to do swojego portfolio. Nie możesz oczywiście popadać w przesadę! Rozwój jest nie mniej konieczny niż cierpliwość, ale na wszystko przyjdzie pora i z pewnością sam wyczujesz odpowiedni moment.

Dlaczego opisy produktów w sklepie internetowym są tak istotne dla Twojego biznesu?

0
Dlaczego opisy produktów w sklepie internetowym są tak istotne dla Twojego biznesu

Przeglądając sklepy internetowe dość łatwo odgadnąć, który z nich przywiązuje uwagę do tworzenia właściwych opisów produktów. Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z identycznymi opisami tych samych produktów na kilku sklepach. Z innych niewiele się dowiedziałeś. W tym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego są one tak istotne dla Twojego biznesu.

Jaką rolę pełni opis produktów w sklepie internetowym?

Najprostsza odpowiedź jaka się nasuwa to „opisuje produkty”. Fakt, ale wnet powstaje kolejne pytanie – jak właściwie ma on to robić? Wydaje się, że sprzedawcy często mylą specyfikację z opisem. W opis produktu wstawiają suche dane typu wymiary czy pojemność. Jednak nie opisują one produktu, tylko informują o podstawowych jego właściwościach. Opis powinien raczej pozwolić potencjalnemu klientowi zwizualizować sobie jego posiadanie. Czyli korzyści płynące dla niego z kupna danego przedmiotu lub usługi. Po przeczytaniu opisu, klient powinien dokładnie wiedzieć dlaczego skorzysta na kupnie Twojego produktu.

Jak długie powinny być opisy produktów w sklepie internetowym?

Część przedsiębiorców może myśleć, że specyfikacja wystarczy a resztę klient sam doczyta. Jest to podejście błędne, niemniej nie może dziwić. Przecież statystyki czytelnictwa nie pozostawiają wątpliwości – ogólnie ludzie czytają mało. Mało ale książek czy gazet papierowych i czasopism, ale opisy w internecie czytają chętnie. Jest to powodowane tym, że czytają to co ich interesuje przed dokonaniem zakupu. Gdy się wahają, to opis może przeważyć o kupnie przedmiotu. Dlatego też opisy produktów w sklepie internetowym powinny być długie i wyczerpujące. Nie oszczędzaj znaków na opisie produktów – powinny mieć przynajmniej 1000 znaków. Ale tylko w przypadku wyrobów, o których nie można zbyt wiele powiedzieć. Jednakże tak krótkie opisy są rzadkością na profesjonalnych sklepach internetowych, które podchodzą do swojej branży poważnie.

Tworzenie opisów produktów

Tworzenie opisów produktów – jak powinno wyglądać?

Tworzeniu opisów produktów można poświęcić osobny tekst. Tu tylko przedstawimy kilka podpowiedzi jak zredagować je w prawidłowy sposób. Najpierw określ grupę klientów i do niej dostosuj język opisów. Następnie sprawdź jakie są słowa kluczowe (czyli takie, które użytkownicy wpisują do wyszukiwarki szukając informacji o danych produktach). Gdy je poznasz, nasyć nimi opis, pamiętając, że ma on cały czas brzmieć naturalnie. Słów kluczowych nie musisz umieszczać co zdanie. Podziel opis na akapity. Zbite bryły tekstu szybko zniechęcają do czytania. Pamiętaj aby nie kopiować opisów producenta. Często są one niewyczerpujące a bywają też słabo zredagowane. Poza tym klienci cenią oryginalność zarówno produktów jak i treści, które czytają. Skopiowany opis w Twoim sklepie, może być kolejnym już, na który klient trafi. Jak myślisz, zachęcisz go nim do dokonania zakupu? Podsumowując musisz poświęcić czas i energię na stworzenie oryginalnego, odpowiednio długiego i wyczerpującego opisu. Tylko wtedy zatrzymasz uwagę klienta na swoim sklepie i skłonisz do kupna.

Smoczki dla dzieci – akcesoria, które warto wybrać

0
jakie dodatki do smoczka dziecięcego?

Smoczek jest obowiązkowym gadżetem dla każdego malucha. Stanowi obowiązkowy element wyprawki niemowlęcej. Głównym zadaniem smoczka jest uspokojenie dziecka. Niektóre mamy twierdzą, że smoczek pozwala również zmniejszyć liczbę karmień w nocy.

Teraz już wiadomo, czemu większość rodziców decyduje się na jego zakup. Okazuje się jednak, że nie tylko smoczki są popularne, również dużym zainteresowaniem cieszą się akcesoria do smoczków, które są dostępne na rynku.

Czy akcesoria do smoczka są niezbędne?

Akcesoria do smoczków są dodatkiem, który sprawia że smoczek jest bardziej praktyczny i funkcjonalny. Na rynku dostępne są zawieszki oraz klipsy do smoczków, dzięki nim trudniej jest zgubić smoczek lub go upuścić. Również popularne stały się łańcuszki oraz tasiemki, z których pomocą można przypiąć smoczek do ubranka malucha. Są to bardzo przydatne dodatki, które są doceniane zwłaszcza przez rodziców.

Smoczki dla dzieci - akcesoria

Wszelkie akcesoria do smoczków utrzymane są w jasnej, pastelowej kolorystyce, które idealnie pasuje do stylu niemowlęcego. Tego typu dodatki są świetną zabawą i atrakcją dla najmłodszych dzieci.

Kolejnym rodzaje akcesoriów do smoczków, są takie dodatki które ułatwiają utrzymać smoczek w czystości. Mowa tutaj o opakowaniach oraz pudełkach na smoczki dziecięce. Takie pojemniki do przechowywania powinny być wykonywane z trwałych, ale bezpiecznych dla dziecka materiałów. Tak by nie stanowić zagrożenia dla zdrowia dziecka.

Smoczek, który jest przechowywany w takim pojemniku jest czysty, a higiena zapewniona. Po tego typu dodatki najczęściej sięga się jak czeka nas podróż lub spacer. Niektóre modele posiadają nawet specjalne mocowanie, dzięki któremu taki pojemnik możemy przypiąć do wózka lub torby. W ten sposób smoczek jest zawsze pod ręką.

Czy wygląd akcesoriów do smoczka ma znaczenie?

Podstawą jest praktyczność i funkcjonalność akcesoriów do smoczka, jednak nie można zapomnieć o ich estetyce. Różnorodność jest ogromna, dzięki temu możemy wybrać coś zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Akcesoria do smoczków powinny być w żywych barwach, posiadać ciekawe wzory i kształty, dzięki temu wyobraźnia malucha jest pobudzona.

Przeczytaj też: http://artseven.pl/przytulanki-dla-niemowlat-jaka-wybrac-dla-swojej-pociechy/

Wszystko, co musisz wiedzieć o reklamie na TikToku – zobacz, dlaczego warto tam być!

0
Wszystko, co musisz wiedzieć o reklamie na TikToku - zobacz, dlaczego warto tam być

Popularność aplikacji Tik Tok nie maleje, wręcz przeciwnie, coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie tam swojego konta. Tik Tok od zawsze należał do młodych i to oni byli jego siłą napędową, jednak ostatnimi czasy, na założenie profilu decyduje się coraz więcej starszych osób. Czy wiesz, że możesz wykorzystać Tik Toka w swojej strategii marketingowej do promowania marki?

Czym jest Tik Tok?

Tik Tok to aplikacja, dostępna wcześniej pod nazwą Musical.ly, która służy do dzielenia się z innymi, krótkimi, trwającymi do piętnastu sekund filmikami o różnej tematyce. Na początku istnienia aplikacji, przeważały w niej filmy muzyczne tzw. lip-sync, w których użytkownik aplikacji poruszał ustami, udając, że śpiewa daną piosenkę. Aby wyróżnić się w serwisie, użytkownicy zaczęli stosować różnego rodzaju przejścia tzw. transitions i efekty.

Dziś Tik Tok to nie tylko lip-sync, ale i filmy komediowe, taneczne, różnego rodzaju challenge, tutoriale, czy nawet przepisy kulinarne. Na chwilę obecną z serwisu korzysta ponad 600 milionów aktywnych użytkowników, a liczba ta wciąż rośnie. Tik Tok wyprzedza pod względem popularności serwisy takie jak Pinterest, Twitter, LinkedIn czy nawet Snapchat.

Wśród użytkowników Tik Toka możemy wyróżnić także osoby cieszące się sporą grupą oddanych fanów. To tak zwani TikTokerzy – nowi idole współczesnych nastolatków, osoby posiadające duży wpływ na swoich odbiorców, potrafiące ich zaangażować do interakcji.

Jak reklamować się na Tik Toku?

Reklama na Tik Toku możliwa jest na kilka sposobów. Pierwszy z nich, który chcieliśmy wyróżnić to współpraca z Influencerem (TikTokerem). Polega na ulokowaniu produktu lub usługi w filmie danego TikTokera, w sposób, który będzie przyciągał i angażował odbiorców, oraz zachęcał ich do wykonania określonej akcji.

Drugim sposobem promocji jest założenie własnego konta dla marki i samodzielne nagrywanie różnego rodzaju filmów. To jednak trudniejsza i bardziej czasochłonna opcja. Wymaga od nas dysponowania własnym sprzętem i innymi zasobami, na dodatek musimy zdać się w 100% na swoje pomysły (we współpracy z Tik Tokerem może on np. wyjść z inicjatywą). Wyjątkiem jest współpraca z agencją reklamową, specjalizującą się w reklamach na Tik Toku np. Green Parrot: https://greenparrot.pl/nasza-oferta/reklama-na-tiktoku/, gdzie to właśnie agencja odpowiedzialna jest za strategię, kreację, produkcję i promocję.

Istnieje także możliwość skorzystania z formatów reklamowych Tik Tok Ads takich jak np. Brand Takeovers, In-Feed Ads czy Hashtag Challenges.

Dlaczego warto spróbować reklamy na Tik Toku?

Tik Tok jest aplikacją, która szturmem zdobyła rzeszę oddanych fanów. To obecnie jedna z najchętniej pobieranych aplikacji mobilnych na świecie. Ponad 600 milionów aktywnych użytkowników mówi samo za siebie. Ta aplikacja ma ogromny potencjał – tam po prostu trzeba być! Czy zdążysz przed konkurencją?

Nowoczesny infokiosk

0
infokiosk

Czym jest infokiosk? To multimedialne urządzenie, dzięki któremu klient wchodzi w interakcję z cyfrową treścią, dotyczącą miejsca, produktu lub usługi. Pozwala ono na bezpośredni, szybki dostęp do pożądanych przez odbiorcę informacji, a jednocześnie może być nośnikiem reklamy. Ze względu na tak szerokie zastosowanie, zapoznajmy się bliżej z jego poszczególnymi funkcjami i charakterystyką.

Zapotrzebowanie na multimedia

W dzisiejszym świecie ogromny nacisk jest kładziony na przekazywanie informacji w sposób multimedialny. Słowo pisane w dużej mierze odeszło w zapomnienie, gdyż ludzie przywykli do szybszych metod zdobywania informacji niż czytanie długich tekstów. Grafika oraz przekaz audiowizualny za sprawą nowoczesnych systemów komunikacji, takich jak telewizja oraz internet, z powodzeniem zastąpiły wielu osobom artykuły, czy choćby krótkie notki.

Dwudziesta pani z punktu informacji?

Wiemy już, jak prezentuje się sytuacja z punktu widzenia odbiorców, którzy po prostu lubią „klikać” i dzięki temu wybierać odpowiadające im informacje. Ale jak takie nowoczesne rozwiązania traktowane są przez organizatorów eventów, czy właścicieli miejsc często odwiedzanych? Okazuje się, że jest to również dla nich znacznie lepszym rozwiązaniem, niż alternatywne zatrudnianie informatorów.

– Wyobraźmy sobie ogromny, międzynarodowy event, na przykład targi branżowe, które przyciągnęły wystawców z całej Europy –  wyjaśnia obrazowo XY, przedstawiciel grupy MEON, zaproszony przez nas do rozmowy. – Jest kilka hal wystawowych, w każdej z nich setki stoisk, a do tego sale, w których zgodnie z harmonogramem odbywają się seminaria i prelekcje. W takim przypadku niezbędne są punkty informacyjne, dzięki którym goście będą mogli trafić do upatrzonych przez siebie wystawców, a także w porę przyjdą na wykład, który najbardziej im odpowiada. Jednak trudno sobie wyobrazić, aby na każdym rogu siedziała pani z punktu informacji. Ile wówczas byłoby ich potrzeba? Dwadzieścia?

– Właśnie w takich miejscach najkorzystniejsze okazuje się ustawienie infokiosku – podkreślił XY. – Dzięki niemu każdy swobodnie uzyska dostęp do potrzebnych mu informacji: znajdzie drogę do wybranego punktu, zapozna się z harmonogramem prelekcji albo, jeśli zaimplementowany program na to pozwala, włączy krótką charakterystykę każdego ze sprzedających. W ten sposób będzie mógł uzyskać informacje, do kogo może się udać, jakie produkty obejrzeć.

– Dodatkowym atutem infokiosku jest możliwość przetłumaczenia wszystkich informacji na języki obce – zauważył reprezentant MEON. – W przypadku międzynarodowych eventów odgrywa to znaczącą rolę, pozwalając na swobodną komunikację z osobami, które zbyt dobrze nie mówią po polsku. Dzięki infokioskom nie będą one czekać na swoją kolej i rozmowę z anglojęzycznym pracownikiem, ale same wyszukują odpowiednie dla siebie informacje.

Nowoczesny infokiosk – wiele funkcji w atrakcyjnym opakowaniu

Na stronie meon.pl możemy znaleźć ofertę infokiosków, gwarantującą zainteresowanym osobom otrzymanie produktu atrakcyjnego zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki wykonania. Ekran dotykowy i jego obudowa mogą przybrać niemal dowolny kształt, dzięki czemu wyglądają atrakcyjnie, a jednocześnie są dostosowane do tematyki eventów, jeśli to w nich mają brać udział. Dodatkowymi atutami są intuicyjność sterowania oraz możliwość dostosowania interfejsu oraz używanych aplikacji do miejsca, w którym znajdzie się nowoczesny infokiosk. Za sprawą tych wszystkich zalet będzie on nie tylko bezcennym narzędziem dla gości, ale również uatrakcyjni i nada nowoczesnego charakteru miejscu, w którym się znajdzie.

Pomoc prawna w biznesie

0
Pomoc prawna w biznesie

Osoby prowadzące własną działalność doskonale wiedzą z jak dużym stresem się to wiąże. Trzeba ciągle dbać o najlepszą jakość oferowanych produktów czy usług, zdobywać i zatrzymywać stałych klientów, dbać o personel oraz całą dokumentację. Dodatkowo należy znać się na aktualnych przepisach prawnych i podatkowych, co wcale nie jest proste.

Czy jest system SCADA?

0
Czy jest system SCADA?

SCADA jest systemem komputerowym, którego głównym zadaniem jest zwiększenie wydajności produkcji. Taki system zmienia język maszyn na język ludzi i automatycznie reaguje na sygnały z urządzeń. To dobre rozwiązanie dla firm, które zajmują się produkcją.

Dlaczego warto zainwestować w system mes?

0
Dlaczego warto zainwestować w system mes?

Każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, aby jego firma prężnie się rozwijała, najlepiej przy jak najmniejszych kosztach. Można usprawnić wiele procesów zachodzących w firmie i zwiększyć efektywność produkcji, decydując się na wdrożenie systemu mes. Jest to specjalistyczne oprogramowanie informatyczne, które zbiera najróżniejsze dane związane bezpośrednio z produkcją.

System andon – co warto o nim wiedzieć?

0
System andon – co warto o nim wiedzieć?

System andon stanowi nieodłączny element lean production czyli „odchudzonej produkcji”. Jego zastosowanie jest niezwykle przydatne w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych, gdzie w wyniku niezauważonego defektu w produkcji może ucierpieć na tym jej spora część, co w konsekwencji naraża firmę na poważne straty.

Notariusz – człowiek od ważnych spraw

0
Notariusz - człowiek od ważnych spraw

Zdarza się, że w szczególnie trudnych sytuacjach życiowych niezbędne jest skorzystanie z usług wykwalifikowanego notariusza. Jego fachowa wiedza pomoże rozwiązać wiele nurtujących kwestii nie tylko osobom prywatnym, ale także organizacjom i przedsiębiorstwom. Kiedy należy poprosić o pomoc, żeby trudne sprawy prawne nie spędzały snu z powiek?

ZOBACZ TEŻ