Systemy IT dla sektora finansowego

0
Systemy IT dla sektora finansowego

Nowoczesny system IT w dużych firmach finansowych to teraz norma i obowiązek. Zbyt dużo danych finansowych przepływa przez tego rodzaju firmy dlatego o wiele łatwiej i bezpieczniej jest nimi zarządzać z poziomu komputera niż z poziomu kartki papieru. Oprogramowanie finansowe sprawia, że zarządzanie finansami jest łatwiejsze oraz przystępne dla pracownika oraz klienta.

Identyfikator firmowy a ochrona danych osobowych

0
Identyfikator firmowy a ochrona danych osobowych

Pracodawcy coraz częściej wymagają od pracowników noszenia identyfikatorów w pracy. Obowiązek ten motywują zazwyczaj wymogami bezpieczeństwa. Tymczasem w ocenie niektórych pracowników stanowi to naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych.

Mała lodówka to wszechstronne urządzenie. Jak możesz wykorzystać ją w swoim domu?

0
Mała lodówka to wszechstronne urządzenie. Jak możesz wykorzystać ją w swoim domu?

Czy warto kupić małą lodówką? Okazuje się, że chłodziarka w wersji mini ma bardzo wszechstronne zastosowanie: np. w domku letniskowym, w domowym barku czy małym mieszkaniu. Jak w pełni wykorzystać jej możliwości?

Na początku scharakteryzujmy nieco kategorię małych lodówkę. Są to urządzenia typu chłodziarka lub chłodziarka z zamrażalnikiem w wersji mini. Przeważnie mają pojemność od 85 do 210 l, przy czym najczęściej można spotkać się z lodówkami mini o pojemności od 120-150 l.

Małe lodówki spełniają dokładnie tę samą funkcję, co większe modele, ale z racji niewielkich rozmiarów pobierają oczywiście mniej prądu. O ile mniej? Wystarczy powiedzieć, że przykładowa mała lodówka o pojemności 151 l zużywa w ciągu roku 65 kWh, a duża chłodziarko-zamrażarka do zabudowy o pojemności 232 L zużywa w tym samym czasie 232 kWh. Parametry techniczne można porównać m.in. w ofercie małych lodówek marki Liebherr: http://www.liebherr.aged.com.pl/liebherr/male-lodowki/.

Gdzie się przyda mała lodówka? Niemal wszędzie!

Małe lodówki mają wszechstronne zastosowanie w wielu sytuacjach i miejscach. Sprawdzają się w małych kuchniach i aneksach kuchennych, w barku w salonie, w domku letniskowym, w pokojach hotelowych i pensjonatach, jako wyposażenie biur czy jako podręczna lodówka w małym lokalu gastronomicznym. Wszystkie te miejsca są specyficzne – nie potrzebujemy w nich dużej rodzinnej lodówki, tak niezbędnej w typowym mieszkaniu czy domu. Pozwalają przechowywać niezbędne produkty (np. mleko do kawy dla pracowników, miniprzekąski i lód do drinków, dania express).

Mała lodówka – wolnostojąca czy podblatowa?

Szukając mini lodówki możemy spotkać się z modelami do zabudowy, lodówkami wolnostojącymi oraz nablatowymi (które można postawić na blacie jak np. mikrofalówkę). Lodówki małe do zabudowy mają porównywalnie mniejszą pojemność, ale są dużo bardziej eleganckie i można je wmontować w ciąg kuchennych szafek, gdzie będą zupełnie niewidocznie. Zajmują także relatywnie mniej miejsca niż wolnostojące. Te drugie z kolei pozwalają na przechowywanie większej ilości jedzenia i przeważnie są nieco tańsze.</p>

Idealna mała lodówka czyli jaka?

Lodówki w wersji mini muszą spełniać oczywiście te same funkcje, co lodówki duże – zapewniać odpowiednie warunki do przechowywania żywności, pozwalające na dłuższe zachowanie świeżości jedzenia, zwłaszcza produktów typu owoce czy warzywa. Dodatkowo warto także zastanowić się, czy potrzebujemy zamrażalnika w małej lodówce. Istnieje wiele modeli wyposażonych w komorę mrożenia, która pozwala przechować lód do koktajli, lody czy niewielkie ilości mrożonek.

Innowacyjne rozwiązania dostępne także w lodówkach w wersji mini

Ogromnie ważną kwestią są także zastosowane technologie. To właśnie funkcjonalność małej lodówki zapewni jej wieloletnie bezawaryjne użytkowanie. Wysokiej jakości eleganckie lodówki mini oferuje m.in. marka Liebherr. Są to urządzenia o bardzo dobrych parametrach pracy i energooszczędne, które posiadają rozwiązania typu cichy domyk (Soft System) czy szuflady z systemem BioFresh gwarantujące odpowiedni klimat pozwalający długo utrzymywać świeżość owoców, warzyw, mięsa oraz ryb.

Więcej na temat małych lodówek Liebherr poczytacie na stronie http://liebherr.aged.com.pl/.

Jak szybko i tanio założyć sklep internetowy?

0
Jak szybko i tanio założyć sklep internetowy?

W dzisiejszych czasach zakładanie sklepu internetowego nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Do dyspozycji mamy szereg nowoczesnych rozwiązań, tak więc bez problemu znajdziemy coś odpowiedniego do naszych potrzeb. Czy tani sklep internetowy nie generuje ukrytych kosztów? Oczywiście, że nie, o ile znajdziemy odpowiednią platformę e-commerce. Poniżej opisano przydatne wskazówki na temat, jak szybko i tanio założyć sklep internetowy.

Jak skutecznie promować swoje usługi w Internecie?

0
Jak skutecznie promować swoje usługi w Internecie?

Obecność w Internecie to dziś swoiste być albo nie być dla wielu firm. Świat online pozwala bowiem nie tylko dać się poznać jak najszerszemu gronu odbiorców, ale także niewielkim kosztem skutecznie wypromować…

Smartfon uniwersalny i w dobrej cenie

0
Smartfon uniwersalny i w dobrej cenie

Wiele osób uważa, że jakościowy smartfon musi wiązać się ze sporym wydatkiem. Nic bardziej mylnego – wystarczy odrobina chęci i samozaparcia, by znaleźć wysokiej klasy telefon w przystępnej cenie. Jednym z przykładów takich urządzeń jest Sony Xperia L1.

Jak wykonać optymalizację strony internetowej?

0
Jak wykonać optymalizację strony internetowej?

Zadbanie o widoczność strony w wyszukiwarce jest bardzo istotne. Odpowiednia optymalizacja serwisu pozwala na osiągnięcie wyższej pozycji w Google, a tym samym zwiększenie ruchu, pozyskanie kolejnych klientów oraz odnotowanie znacznie wyższych wyników finansowych. Aby samodzielnie przygotować serwis do efektywniejszej indeksacji przez wyszukiwarki, warto poznać podstawowe zasady optymalizacji.

Czym powinna się charakteryzować dobra strona WWW?

0

Nie każda strona internetowa jest w stanie działać na korzyść swojego właściciela. Jak stworzyć taką, która rzeczywiście będzie naprawdę dobra?

Wirtualizacja serwisów – dlaczego warto?

0

Usługi informatyczne z biegiem czasu ulegają poważnym zmianom, dzięki czemu dostosowują się do potrzeb rynku. Typowym dla tej branży jest skokowe wprowadzanie dużych zmian, nad którymi pracowano przez kilka miesięcy. Ostatnimi czasy coraz popularniejsza staje się wirtualizacja serwisów, która związana jest z wieloma, często nieoczywistymi korzyściami. Aby móc zdecydować, czy jest ona nam potrzebna, warto wiedzieć z czym ona się wiąże.

Remarketing – dlaczego jest potrzebny?

0

Jedną z najbardziej skutecznych strategii reklamowych prowadzonych za pośrednictwem internetu jest remarketing. Pojęcie to w skrócie oznacza podążanie za klientem, który kiedyś już odwiedził stronę, w celu zachęcenia go do powrotu. Dotyczy to zarówno osób, które skorzystały z oferty, jak i potencjalnych klientów wahających się w kwestii zamówienia usług lub produktu.

ZOBACZ TEŻ